×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
7. novembris, 2016
Drukāt

Kļūme tiesā: daļu Imantas pedofila lietu sūta atpakaļ (2)

Par seksuāliem noziegumiem pret mazgadīgām meitenēm apsūdzētais tiek konvojēts Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesu. Šā gada 22.jūnijā.Par seksuāliem noziegumiem pret mazgadīgām meitenēm apsūdzētais tiek konvojēts Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesu. Šā gada 22.jūnijā.

Foto - LETA

Papildināta ar jaunāko informāciju.

Tehniskas kļūmes dēļ daļu tā dēvētās Imantas pedofila krimināllietas tiks nosūtīta atpakaļ pirmās instances tiesai.

Kā žurnālistiem pirmdien pēc tiesas lēmuma paskaidroja gan apsūdzētā Naura Pikšteina aizstāvis Antons Drēbnieks, gan prokurors Kaspars Cakuls, Kurzemes rajona tiesas nolēmums daļā tika atcelts, jo pastāvēja maza tehniska kļūda, kas netika spriedumā novērsta. Drēbnieks uzskata, ka šī kļūda bija procesuāli būtiska.

Daļā spriedums tika atstāts spēkā, bet, kā uzsvēra advokāts, galīgais sods vēl nav noteikts.

No lēmuma noprotams, ka sods attiecībā uz vīrietim inkriminētajām epizodēm – desmit un 15 gadi cietumsoda – netiek grozīts, vēsta BNS un LETA par šodien notikušo tiesā.

Pilnu šodienas lēmuma tekstu tiesa noformēs 22.novembrī. Lieta tika skatīta aiz slēgtām durvīm.

Arī Latvijas Televīzija vēsta, ka lēmums tā dēvētajā “Imantas pedofila” krimināllietā šodien netiks pasludināts,jo apelācijas instances lēmums ir daļu lietas nosūtīt atpakaļ.

Rīgas apgabaltiesa šodien plkst.10 aiz slēgtām durvīm skatīja Imantas pedofila krimināllietu. Apelācijas sūdzības par pirmās instances tiesas spriedumu iesniedza pats apsūdzētais Nauris Pikšteins un viņa aizstāvis Antons Drēbnieks.

Lieta ir skatīta bez pierādījumu pārbaudes, tāpēc par būtību strīda vairs nav, taču jautājums ir par soda bardzību, iepriekš aģentūrai LETA skaidroja Drēbnieks. Advokāta ieskatā sods varēja būt mazāk bargs. Tiesa ir ņēmusi vērā vienu vainu mīkstinošu apstākli, taču advokāts savā sūdzībā norādījis uz vairākiem šādiem apstākļiem.

Apsūdzētais Pikšteins atzīts par vainīgu visās inkriminētajās epizodēs, un viņam tika piespriests 25 gadu cietumsods, kā arī noteikta probācija uz trīs gadiem. Vēl tiesa par labu cietušajiem arī noteica kompensāciju piedziņu kopumā par 67 000 eiro, kā arī par labu valstij no viņa piedzenami vairāk nekā 6000 eiro.

Prokurors apsūdzētajam debatēs prasījis piespriest 20 gadu cietumsodu. Apsūdzētais savu vainu atzinis visās apsūdzībā izvirzītajās epizodēs un ļoti nožēlojis.

Vīrietis apsūdzēts par vardarbīgu dzimumtieksmju apmierināšanu pretdabiskā veidā ar mazgadīgām personām, lietojot vardarbību, draudus, kā arī izmantojot šo personu bezpalīdzības stāvokli. Tāpat apsūdzētais saukts pie kriminālatbildības par netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgo.
2015.gada augustā policija aizturēja 20 gadus vecu vīrieti par smagiem dzimumnoziegumiem pret mazgadīgām meitenēm daudzdzīvokļu namu kāpņutelpās Imantā un Zasulaukā.

Ekspertīzes slēdziens liecina, ka vīrietis ir atzīts par pieskaitāmu un apzinājās savu rīcību. Viņš sadarbojies ar izmeklēšanu un sniedzis liecības par izdarītajiem noziegumiem.

Kopš 2014.gada pavasara policija izvērsa plašus pasākumus, lai notvertu personu, kas Imantas mikrorajonā seksuāli izmantoja mazgadīgas meitenes. Tobrīd bija zināms, ka kopumā no janvāra līdz oktobrim Imantas mikrorajona apkaimē tika izdarīti četri uzbrukumi pret piecām meitenēm.
Noziegumus vienoja tas, ka tie pastrādāti dzīvojamās mājās, kurās ir lifts. Tieši liftos vīrietis izdarījis savus noziegumus. Policija uzskata, ka vīrietis savus upurus izsekojis, pirms tam tos novērojot bērnu laukumos. Sākotnēji uzbrukumi veikti vakaros, bet pēdējais noziegums noticis jau dienas laikā, kad uz ielām ir daudz cilvēku.

Policija izplatīja vairākus Imantas pedofila fotorobotus.

2015.gada augustā vairāk nekā gadu meklētais Imantas pedofils tika aizturēts. 2015.gada pavasarī šī persona tika aizturēta par sīku zādzību no lielveikala, tomēr atbrīvota. Puisim bija paņemts DNS paraugs, taču tobrīd likumsargiem nebija aizdomu, ka viņš varētu būt saistīts ar seksuālajiem noziegumiem Imantā. Ņemot vērā, ka lielveikala zādzībai nebija prioritārs statuss, DNS ekspertīzes ilga vairākus mēnešus. Tomēr vasaras otrajā pusē izmeklētājiem radās aizdomas, ka šī persona ir meklētais Imantas pedofils, ko apstiprināja arī saņemtie DNS analīžu rezultāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. rugulārā kļūda Atbildēt

    nu re nu, atkal samisējās par labu varmākam..

Draugiem Facebook Twitter Google+