×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
15. augusts, 2012
Drukāt

Individuālu apavu meklējumos

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Atlaižu ietekmē apaviem cenas samazinājās par 3,6%

“Esmu 2. grupas invalīde. Man ir problēmas ar venozo un limfas atteci, ļoti pampst kājas un pēdas. Nevaru nopirkt piemērotus apavus, vasarā staigāju vīriešu sandalēs, siksniņas aizpogājot uz pēdējo caurumiņu. Pēc neveiksmīgas gūžas operācijas viena kāja ir par 4 cm īsāka. Pašlaik staigāju uz kruķiem. Kur var pasūtīt piemērotus apavus rudenim un ziemai, un cik tas maksās?
” Ligita Gulbenē

 

Sieviešu kurpes, zābakus un čības no maza līdz lielam izmēram (pat 53.!) var iegādāties SIA “Hemat” veikalā Brīvības gatvē 220, Rīgā (tālr. 67545396). Piedāvātie apavi ražoti gan no dabīgās ādas, gan arī no poliuretāna šķiedras spandekss, kas piešķir elastīgumu. Rudens kurpju vidējā cena esot aptuveni 45 lati, zābaki līdz potītēm maksājot no 66 līdz 69 latiem. Veikals darbdienās strādā no 10.00 līdz 19.00, sestdien – no 10.00 līdz 16.00, svētdien – slēgts.

Ortopēdiskos apavus pēc individuāla pasūtījuma izgatavo SIA “UniHaus”, kas atrodas Bruņinieku ielā 5/25, Rīgā. Vispirms pa tālruni 67295272 ir jāpiesakās uz ārsta ortopēda konsultāciju. Kad tā saņemta un zināma nepieciešamā informācija, lai izgatavotu apavus, pasūtījumu nodod tālāk – ražotnei Lietuvā vai Šveicē, ar ko sadarbojas SIA “UniHaus”. Apavus izgatavojot no dabīgās ādas mēneša vai mazliet ilgākā laikā; kurpju orientējošā cena – ap 50 latu, zābaku – no 50 līdz 100 latiem. Tiesa, esot jārēķinās ar faktu, ka pieraksts pie ārsta aizpildīts līdz septembrim.

Ortopēdiskos apavus tiem, kuriem nepieciešams kompensēt kājas saīsinājumu, pēc individuāla pasūtījuma izgatavo SIA “Prima Komforts”, kas atrodas Raunas ielā 64, Rīgā (tālr. 67840333).

Valsts aģentūras “Tehnisko palīglīdzekļu centrs” administratore Ausma Freiberga stāsta, kas jādara, lai saņemtu valsts apmaksātus ortopēdiskus apavus.

– Pie ārsta speciālista (protēžortopēda, traumatologa–ortopēda) jāsaņem atzinums, kurā norādīts, kādi apavi vajadzīgi – vai pēc individuāla pasūtījuma izgatavoti, vai rūpnieciski ražoti. Tad jāraksta iesniegums Valsts aģentūrai “Tehnisko palīglīdzekļu centrs” (jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, dzīves vieta un tālrunis) ar lūgumu piešķirt ortopēdiskos apavus. Ja apavu pasūtītāja strādā, nepieciešama izziņa no darbavietas (jo bērniem, strādājošiem un tiem, kam ir pirmreizēji traucējumi, apavus izgatavo steidzamības kārtā trīs mēnešu laikā, bet pensionāriem un tiem, kas nestrādā, jāgaida aptuveni pāris gadu). Speciālista atzinums, pacienta iesniegums un izziņa no darbavietas jānosūta Valsts aģentūras “Tehnisko palīglīdzekļu centram”, kas atrodas Ventspils ielā 53, Rīgā. Kad pienāk rinda, mēs par to informējam, nosūtot vēstuli. Savukārt Protezēšanas un ortopēdijas centram (atrodas Pērnavas ielā 62), ar kuru sadarbojamies, elektroniski nosūtām klientes datus. Tad ir jāsazinās ar izgatavotāju, lai tur noņemtu mērus vai pielāgotu jau gatavus apavus. Protezēšanas un ortopēdijas centrā, saņemot apavus, jāveic vienreizējā iemaksa 5 latu apmērā un 20 % no apavu cenas, ko izvēlas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+