Apbrīno

Ineta Rudzīte un Māris Sloka dzied par mīlestību 0


Ineta Rudzīte
Ineta Rudzīte
Ineta Rudzīte

“Latvijas Šlāgeraptaujas” rudens posmā piedalās Māris Sloka no grupas “Klaidonis” un Ineta Rudzīte ar kopīgi iedziedāto dziesmu “Man tevis nepietiks”. Pie klausītājiem šī dziesma nonāca jau pavasarī un pa šo laiku noteikti paspējusi aizskanēt līdz daudzām sirdīm. Šī ir Inetas un Māra pirmā kopīgā dziesma.

Dziesma “Man tevis nepietiks” ir romantiska, bezgalīgas ilgošanās piepildīta dziesma, kas aicina baudīt katru mirkli, kurā iespējams būt blakus mīļotajam cilvēkam. “Dziesma, protams, ir par mīlestību. Ilgas un tiekšanās pēc otra cilvēka ir tas, kas ir izteikts šajā dziesmā. Kad esam iemīlējušies, mums trūkst otra cilvēka, kaut arī esam viņam blakus. Tas ir laiks, kad jūtas ir tik spēcīgas, ka ilgojies pēc otra katru dzīves sekundi,” atklāj Ineta.

Kā aizsākās šī sadarbība? “Pagājušajā rudenī vēl ar dažiem māksliniekiem braucām kopā koncerttūrē pa Latviju un Māris mani uzrunāja kopīgai dziesmai, jo viņam iepatikās dziesmas teksts,” aizsākumu atceras Ineta. Māris neslēpj, ka šīs dziesmas tapšanas process bija samērā ilgs. “Ja nemaldos, pirms kādiem diviem gadiem man šo Nadīnas Liepiņas dzejoli atsūtīja un tas pāris mēnešus nogulēja manā datorā, un tad, vēlreiz to pārlasot, nolēmu, ka šim dzejolim jāuzraksta mūzika. Man tas ļoti iepatikās! Tad, kad radās melodija, sapratu, ka šī dziesma ir jādzied duetam. Un tad vēl pēc vairākiem mēnešiem kaut kādā kopējā koncertā, kur bija arī Ineta, iedomājos piedāvāt viņai nodziedāt šo dziesmu. Viņa, daudz nedomājot, piekrita. Turpat uz vietas pamēģinājām, un tad jau atlika tikai studijas darbs. Tagad tas tiek nodots skatītāju vērtēšanai. Būšu priecīgs, ja tā kādam patiks,” smaidot teic Māris.

Inetai šī ir pirmā sadarbība ar Māri, bet viņa ir muzicējusi kopā ar citiem māksliniekiem. Sadarbība bijusi ar Žoržu Siksnu, dziedājusi fona vokālu Latvijā romantiskākajai grupai “Otra puse”, piedalījusies TV šovā “Koru kari 2”, dziedot solo Jelgavas korī. 2006. gadā Ineta izdeva albumu “Starp rīta zvaigznēm”, kur dzied duetā ar Adrianu Kukuvasu. “Parasti mani uzrunā kāds mākslinieks, ja vēlas ierakstīt kopīgu dziesmu. Ja dziesma man patīk kā šajā gadījumā ar Māri, tad nevilcinoties arī piekrītu. Dažkārt gadās, ka komponists pats uzrunā divus solistus un top dziesma, kā bija gadījumā, kad ierakstījām dziesmu kopā ar Kasparu Tīmani ar nosaukumu “Viss, kas man vēl priekšā”,” stāsta Ineta.

2010. gadā Ineta sāk savu solokarjeru un 2012. gadā izdod pirmo solo albumu “Baltais zieds”. Viņa ir izveidojusi franču soloprogrammu “La vie en Rose”, kurā izpilda pazīstamas melodijas gan no franču klasikas, gan jau mūsdienīgas franču melodijas. “Man šodien gribas dziedāt par patiesām jūtām, kas mīt sirdī jau pieaugušai sievietei. Gribu dziedāt par mīlestību visās tās krāsās un nebaidīties vārdos ne no sāpēm, ne skumjām, ne pārdzīvojumiem tikai tāpēc vien, ka šodien modē ir tikai viss pozitīvais. Manuprāt, ir nežēlīgi atņemt cilvēkam ko tik skaistu kā gaišas skumjas vai nepieciešamās vientulības devu, kas palīdz atšķirt īsto no uzspēlētā un lētā. Domāju, ka periods, kad centos dziedāt kā maza meitene, jau ir pagātnē. Tagad cenšos ieklausīties pati savā balsī un atrast tajā jaunas nianses un tembru. Visu to, kas palīdz atklāt dziesmā vārdos slēpto vēstījumu,” atklāj Ineta.

Šī nav pirmā Inetas dalība aptaujā. “Dalība aptaujā man nozīmē atpazīstamību starp klausītājiem. Tādējādi cilvēki vēlas redzēt un dzirdēt mani arī koncertos klātienē. Panākumi līdz šim bijuši ar dziesmu “Baltais zieds”, kas ieņēma 4. vietu, un ar dziesmu “Ābele un vējš”, kas ieņēma 3. vietu,” smaidot nosaka Ineta. Šoruden dziedātāja ar koncertu, kas veltīts Latvijas neatkarībai, priecēs klausītājus Latvijas lauku novados, savukārt Ziemassvētkos ar koncertu “Eņģeļa pieskāriens” dosies uz vietām, kur līdz šim nav bijusi.

LA.lv