×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
16. oktobris, 2012
Drukāt

Irāna: Jaunās ES sankcijas ir “necilvēcīgas”

Foto - AFPFoto - AFP

Jaunākā Eiropas Savienības sankciju kārta, kas Irānai noteikta tās kodolprogrammas dēļ, ir “necilvēcīga”, jo ir vērsta pret parastajiem valsts iedzīvotājiem, norādīja Irānas Ārlietu ministrijas pārstāvis Ramins Mehmanparasts.

“Vienpusējās ES un ASV sankcijas pret Irānu ir iracionālas, nelikumīgas un necilvēcīgas, un tās ir vērstas pret Irānas tautu,” sacīja amatpersona. “Rietumi kodoljautājumu izmanto kā ieganstu, lai vērstu spiedienu pret Irānu, jo tā uzstāj uz savu neatkarību. Šīs sankcijas ir pieņemtas, kā ieganstu izmantojot Irānas miermīlīgās kodolaktivitātes, bet, ja mūsu kodoljautājums tiks atrisināts, šīs valstis noteikti sameklēs citu attaisnojumu, lai pret mums vērstu spiedienu.”

Jaunās sankcijas, par kurām ES ministri vienojās vakar, vērstas pret Irānas bankām, tirdzniecības, enerģētikas un transporta sektoriem un gāzes importu. “Melnajam sarakstam” pievienoti arī valdības ministru vārdi, apliecināja Briseles diplomāti. Līdzekļi iesaldēti un ceļošanas aizliegums piemērots arī vairākām citām personām un firmām, īpaši tām, kas aktīvas naftas un gāzes nozarēs. Sevišķi ES ministri uzsvēruši, ka vēlas aizliegt visus darījumus starp Eiropas un Irānas bankām, ja vien tiem iepriekš netiek dota atļauja, piemēram, humānu apsvērumu dēļ.

Pašreiz pret Irānas Centrālo banku spēkā esošās sankcijas tiks pastiprinātas un tiks papildināts to preču saraksts, ko aizliegts eksportēt uz Irānu. Piemēram, turpmāk Irānā būs aizliegts importēt arī grafītu, metālu un programmatūru ražošanas procesiem un naftas tankkuģiem. “Ierobežojošo pasākumu mērķis ir ietekmēt Irānas kodolprogrammu un Irānas režīma ienākumus, kas tiek izmatoti programmas finansēšanā un nav domāti Irānas tautai,” teikts ES ministru paziņojumā.

Rietumvalstis pēdējo gadu laikā Irānai noteikušas bargas sankcijas, izraisot tās naftas eksporta samazināšanos, valūtas krahu, tautsaimniecības stagnāciju un bezdarba pieaugumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+