Publicitātes foto

Izdota Rundāles pilij veltīta marka un aploksne 0

Piektdien, 24. jūlijā, Rīgas 50. pasta nodaļā, tirdzniecības centrā “Origo” no plkst. 7 līdz 21 notiks Pirmās dienas zīmogošana pastmarkām “Latvijas arhitektūra – Rundāles pils”, LA.lv uzzināja pastā.

Reklāma
Reklāma
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara
RAKSTA REDAKTORS
“Kad sāku rādīt slaidus par Ukrainu, redzēju, ka vairāki skolēni novērsa skatienu…” Pieredzes stāsts par krievvalodīgajiem jauniešiem 7
Lasīt citas ziņas

Pastmarkas oficiālā prezentācija un simboliska tās zīmogošana ar Latvijas Pasta un Rundāles pils pārstāvju dalību notiks plkst. 11. Tās laikā uzrunu teiks Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Arnis Salnājs un Rundāles pils direktors Imants Lancmanis.

Jaunās pastmarkas nominālvērtība ir 1,57 €, tā izdota 200 000 eksemplāru tirāžā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas un aploksnes dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. Pastmarkas drukātas tipogrāfijā Baltic Banknote (Latvija).

CITI ŠOBRĪD LASA

Rundāles pils direktors Imants Lancmanis: “Zīmogs, kas tagad tiks likts uz Rundāles pilij veltītās pastmarkas, būs vienlaicīgi kā virtuāls un simbolisks zīmogs uz pils restaurācijas pabeigšanas dokumenta, kā skaists apliecinājums tam, ka Latvija tagad var laist pasaules apritē vienu no savām lielākajām kultūras vērtībām, kas piedzīvojusi spožu atdzimšanu. Pastmarka – tas ir vērienīgākais veids, kā visu planētu informēt par to, kas katrai valstij dārgs un svarīgs”.

Publicitātes foto

Rundāles pils ir viens no Latvijas izcilākajiem arhitektūras pieminekļiem, kas nozīmīgs kā baroka laikmeta pils ansamblis ar pili, staļļiem un parku. Celta laikā no 1736.- 1740. gadam pēc slavenā Krievijas galma arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli projekta. Pils ansamblis paceļas Zemgales līdzenumā, neskartā lauku ainavā, tā saglabājot sākotnējo arhitekta ieceri – centrā visam pāri pils kā valdnieka varenības simbols, no kura alejas aiziet bezgalībā. Pils ansambļa restaurācija sākās 1972. gadā, to pabeidza 2014. gadā.

Šogad Rundāles pils restaurācijas projekts ieguva Latvijas Arhitektūras gada balvu. Interjeru iekārtojums atspoguļo pils izskatu 18. gadsimta otrajā pusē. Apmeklētājiem atvērts Rastrelli projektētais franču regulārais parks ar lielāko vēsturisko rožu dārzu Ziemeļaustrumeiropā, Zaļo teātri, ornamentāliem parteriem un strūklaku.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.