×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. decembris, 2014
Drukāt

Leikplesidā gaida izdzīvošanas skola

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

“Leikplesidā labs rezultāts ir tikšana līdz trases lejai,” Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis Pasaules kausa (PK) izcīņas pirmo posmu ASV dēvē par izdzīvošanas skolu. Pirmie rīt pulksten 16 startēs bobsleja divnieki, sacensību tiešraide LTV7.

Augstākajā līmenī

Pirms došanās uz Ziemeļameriku mūsu bobslejisti un skeletonisti trenējās Vinterbergas trasē Vācijā, kurā sezonas beigās cīnīsies par pasaules čempionāta medaļām. “Gatavošanās notikusi pēc plāna un augstākajā līmenī,” apmierināts ir Ekmanis. Latvijas izlasē vasarā lielas izmaiņas nav notikušas – pirmais pilots ir Oskars Melbārdis, kura četrinieks olimpiskajās spēlēs Sočos izcīnīja sudraba medaļas, otrais – Oskars Ķibermanis. Visi viņu stiprākie stūmēji ir ierindā, izņemot karjeru beigušo Raivi Broku.

“Leikplesidā ir viena no pasaulē sarežģītākajām trasēm. Ja rīkotāji nebūtu iedevuši papildu dienas treniņiem, mēs nemaz turp nedotos,” norāda Ekmanis un nosauc pilotus, kuri atteikušies no starta PK pirmajā posmā. Starp viņiem ir holandietis Edvīns van Kalkers un itālietis Simone Bertačo. Atturībai gan iespējams arī finansiālais apsvērums, jo pirmie divi posmi okeāna viņā krastā Leikplesidā un Kalgari (Kanādā) izmaksā dārgi. “Jaunajiem pilotiem iedeva trīs papildu treniņu dienas, pieredzējušajiem – divas. Ķibermanis, protams, ir jaunais, bet Melbārdis jau skaitās pieredzējušais, lai gan es viņu par tādu vēl neuzskatu. Tiesa, varam priecāties, ka viņš ir uzķēris braukšanas nianses šajā trasē,” piebilst Ekmanis.

Nedaudz vieglāk tikt galā ar Leikplesidas līkločiem būs skeletonistiem, tiesa, nepieciešama laba fiziskā sagatavotība. Var nešaubīties, ka tās netrūkst ne Martinam un Tomasam Dukuriem, ne Leldei Priedulēnai. Arī viņi startēs jau rīt, bet sestdien – bobsleja četrinieki.

Dāmas pie stūres

Latvijas izlase uz Ziemeļameriku aizvedusi trīs Bobsleja tehniskajā centrā Rīgā būvētās kamanas un jauniegādāto “Zinger” četrinieku, ar kuru brauks Melbārža ekipāža. Ekmanis norāda, ka tas varētu būt pēdējais no zingeriem, jo slavenais kamanu konstruktors šovasar miris. Soču sudraba četrinieks tiek taupīts startiem Eiropas trasēs.

Šajā starpsezonā lielākā revolūcija ir atļauja četrinieku sacensībās piedalīties jauktajām ekipāžām. Tiesības pārstāvēt savu valsti izcīnījušas divas slavenas pilotes – kanādiete Kailija Hamfrīsa un Elena Teilore no ASV. “Man kauns­ par to,” Ekmanis jauninājumu vērtē ļoti kritiski, norādot uz jaukto ekipāžu lielo atpalicību startā. Tiesa, pirmais PK posms varētu sagādāt pārsteigumus. “Leikplesidā starts nav tik svarīgs, ar izcilu braukšanu pirmajos metros var atgūt zaudēto,” atzīst Ekmanis un pasūkstās par Starptautiskās bobsleja un skeletona federācijas vadītājiem, kuri tikai imitē darbību, nevis dara visu, lai sporta veidu “uztaisītu par konfekti”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+