Mobilā versija
-2.0°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
22. jūlijs, 2014
Drukāt

IZM nodos vairākus valsts nekustamos īpašumus augstskolām un pašvaldībai

LETALETA

Lai sakārtotu īpašuma tiesību jautājumus un nodrošinātu valsts nekustamo īpašumu pilnvērtīgu pārvaldīšanu un apsaimniekošanu, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) vairākus IZM un augstskolu valdījumā esošus valsts nekustamos īpašumus bez atlīdzības nodos atsevišķu augstāko izglītības iestāžu un pašvaldības īpašumā, informē IZM.

Valdība otrdien atļāva IZM nodot Daugavpils universitātes īpašumā 14 valsts nekustamos īpašumus. Tie nepieciešami, lai nodrošinātu augstas kvalitātes studijas un mūsdienām atbilstošu zinātnisko pētniecību augstskolā, skaidro ministrijā.

Vidzemes augstskolas īpašumā nonāks valsts nekustamais īpašums Ausekļa ielā 25A, Valmierā. Tas jāizmanto studiju procesa un dienesta viesnīcas darbības nodrošināšanai.

Savukārt Latvijas Universitātes īpašumā nodos 17 valsts nekustamos īpašumus, lai nodrošinātu noteikto uzdevumu izpildi – iespēju iegūt akadēmisko un profesionālo augstāko izglītību, veikt pētījumus humanitārajās, dabas, tehniskajās un sociālajās zinātnēs, kā arī organizēt atbilstošu tālākizglītību un interešu izglītību.

Vēl Ministru kabinets atļāva IZM nodot Aizputes novada pašvaldības īpašumā valsts nekustamo īpašumu “Kazdangas lauksaimniecības tehnikums” Kazdangas pagastā, Aizputes novadā, un sporta stadionu. Pašvaldība nekustamo īpašumu un būvi izmantos komunālo pakalpojumu organizēšanai un novada administratīvās teritorijas labiekārtošanai.

Ja īpašumi netiks izmantoti noteikto uzdevumu īstenošanai, augstskolām un pašvaldībai būs pienākums nekustamos īpašumus bez atlīdzības nodot valstij.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+