Latvijā
Kriminālziņas

Izmeklēs, kāpēc pusaudze izlēca pa logu 0

Foto LETA

Policija sākusi kriminālprocesu, lai izmeklētu negadījumu, kurā pa trešā stāva logu Rīgā izkritusi divpadsmit gadus veca meitene. Video ar pusaudzi cirkulē internetā, tomēr policija pašlaik neapstiprina aizdomas, ka meiteni izlēkt pa logu pamudinājusi dalība destruktīvajā spēlē ”Zilais valis”.

Ziņas par to, ka globālajā tīmeklī strauju popularitāti iemantojusi nāves spēle “Zilais valis” gūst atsaucību arī Latvijas pusaudžu vidū, pirmoreiz izskanēja pirms mēneša. Saistībā ar spēli Valsts policija jau trīs reizes bijusi spiesta sasaukt preses konferences, lai skaidrotu bīstamo fenomenu, kuram, iespējams, ir pirmais nopietnais incidents.

Līdz izmeklēšanas beigām sīkāk notikušā apstākļus policija nekomentē, kā arī to, kādā stāvoklī atrodas skolniece. Vienlaikus tiek akcentēts, ka nevienā no līdz šim saņemtajiem 20 iesniegumiem par jauniešu iespējamu dalību izaicinājumu spēlēs nav konstatēts, ka izdarīt sev pāri pusaudžus ir mudinājusi kāda trešā persona. Ļoti delikāti atspoguļot notikušo medijus mudina bērnu tiesību aizsargi.

Eksperti arī atgādina, ka izdarīt sev pāri var tikai jaunieši, kuri nesaņem vajadzīgo uzmanību ģimenē un skolā, kur noslieces uz destruktīvu rīcību nevar nepamanīt.

Saistītie raksti

Eksperti arī mudina pusaudžus un viņu draugus problēmu gadījumos zvanīt uz diennakts uzticības tālruni: 116111, kur psihologi palīdzēs koncentrēt domas un tikt galā ar problēmu.

Ja līdz šim tika apgalvots, ka spēles dēļ nopietnu seku nav bijis, tad situācija mainījās piektdien, lai brīdinātu par šo destruktīvo nodarbi, kura, lielā mērā pateicoties arī medijiem, Latvijā uzņemot apgriezienus.

LA.lv