×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
20. marts, 2017
Drukāt

Izskan versijas, kāpēc no amata aiziet Krieviņš (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts kancelejas direktora Mārtiņa Krieviņa aiziešana no amata varētu būt saistīta arī ar vairākiem jautājumiem kontekstā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB).

Gan Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), gan Krieviņš sīkāku informāciju par šo jautājumu un pamatojumu nesniedz. Kučinskis norādīja, ka Krieviņš pametīs amatu “pēc abpusējas vienošanās”. Puses esot vienojušas komentārus par to nesniegt.

Tomēr neoficiāli pieļauj, ka premjera un Krieviņa domstarpības varētu būt saistītas gan ar Valsts kancelejas izstrādātajiem grozījumiem KNAB izdienas pensiju likumā, kas neguva Saeimas atbalstu, gan arī citiem jautājumiem, piemēram, KNAB priekšnieka konkursu.

Grozījumi KNAB izdienas pensiju likumā tika noraidīti atbildīgajā Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā, paužot būtiskus iebildumus. Parlaments formāli šo likumprojektu nenoraidīja, bet izslēdza no darbakārtības, nolemjot gaidīt priekšlikumus, kas to pilnveidotu.

Iepriekš valdība šo likumprojektu virzīja kopā ar izmaiņām KNAB likumā, ar kuriem nolemts atteikties no prasības par vismaz triju gadu pieredzi vadošā amatā KNAB priekšnieka amata pretendentam. Sākotnēji abu likumu izmaiņas bija iecerēts pieņemt līdz jaunā KNAB vadītāja konkursa izsludināšanas.

Pašlaik jaunais konkurss uz KNAB vadītāja amatu jau ir izsludināts, un pieteikumus tajā var iesniegt līdz 30.martam. Šodien uz sēdi sanāca arī KNAB priekšnieka amata pretendentu atlases komisija. Tā esot apspriedusi organizatoriskus jautājumus, kas saistās ar laika grafiku, proti, kādos datumos organizēt komisijas sēdes, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta konsultante Zaiga Barvida.

Komisiju vada Valsts kancelejas direktors, un līdz jauna kancelejas vadītāja apstiprināšanai šī amata pienākumu izpildītāja būs Valsts kancelejas direktora vietniece Inese Gailīte.
Kā ziņots, no 21.marta Krieviņš vairs nepildīs Valsts kancelejas direktora pienākumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Spriediet paši: vai tā kārto Valsts lietas?!!!Uz kurieni Kučinska k-gs virza Latviju??! Uz demokrātiju?!

 2. kāds konkurss, cirks

 3. Arī te manu komentu ir savācis Mežviets.Nu jauki.TāTAD TAS KAUT KO NOZĪMĒ UN KOŽ KAULĀ.Varbūt jau ZZS ir likvidējis Satversmes 100.pantu?

 4. Ja kāds strādā tautas un valsts labā, to tūlīt atlaiž no darba. Esmu ļoti sašutusi.

 5. ta gribeja zaglu partija zzs un lembergs,sarkanais komunists brigamanis,mazais zurkulens augulis.zzs vis a ir sarkano baronu -zaglu partija.kamer no tas vala netiks,latvijai nekas labs nebus.kucinskis tada mebele ar nolaustu kaju vien ir,tads pats ari vejonis.

 6. premjera kungs! Vai nav pārāk daudz tukšu vietu atbildīgos krēslos? IEKĀROJAMIE, kā lidostas vadības amats ar att. partijas ielikto tiek risināts momentā. Bet cik daudzi gaida – un vai nebūs vēl pēc kārtējās Bojāra sardzes firmu afēras, kas ir tācu tikai ‘ši aisberga redzamā daļa. Kā tas nāk, ka mēs pie dižā policijas un citu ģenerālu dauzdumu tādas lietas, ka ganbeju, takšu turbīnas un tagad vienkāršu bezkaunīgu zagšanu ieraugām tikai pēc aizliegtā paņēmiena. Jeb dauzdskaaitligajm policijām, absolūti klus’jošam Bičkiovi’cam un galīgi uz otru pusi no juridikcijas sagatavotiem advokātiem tas nav pa spēkam?

 7. Neviens cilvēks savu darbu labprātīgi nepamet “uz sitiena” Pat visnelabojamākais slaists vismaz pacentīsies savas lietas nodot. Kaut arī iemesli tiek slēpti, bet tie nerunā par labu ne Kučinskim, ne ZZS.
  Skaides, ka viņu vienkārši izmeta. No tāda amata – tur jābūt kardinālai uzskatu atšķirībai un ne jau ar Kučinski. Tas ir tikai instruments partijas nodomu realizēšanā.

 8. Krieviņš aiziet pa Ķīļa, Pavļuta, Sprūdža u.c. karstgalvju-reformatoru iestaigāto taciņu. Pie mums neaizstājamo nav – gan vēl kādu atradīs, kas māk smukāk papīrus sakārtot!

 9. jā, hūtes varai Latvijā nav robežu. un tas iespējams tikai tāpaēc, ka tautas ir stulba, kas ievēl tādus hūtes.

 10. Ja Krieviņš aiziet, tas liek domāt, ka viņš ir godīgs cilvēks.

Draugiem Facebook Twitter Google+