Mobilā versija
+3.8°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
7. augusts, 2014
Drukāt

Izvēlies savu Baltijas ceļa piemiņas sarīkojumu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Izveidota digitāla interaktīva karte par Baltijas ceļa 25. gadadienas piemiņas sarīkojumiem Latvijā, informē Valsts kanceleja.

1939. gada 23.augustā Padomju Savienības un Vācijas ārlietu ministri Vjačeslavs Molotovs un Joahims fon Ribentrops parakstīja līgumu, kas noteica Padomju Savienības un Vācijas ietekmes sfēras un noveda pie Otrā pasaules kara uzsākšanas un triju Baltijas valstu – Igaunijas, Latvijas un Lietuvas – okupācijas.

1989. gada 23. augustā trīs Baltijas valstīs vairāk nekā miljons cilvēku sadevās rokās, izveidojot 600 km garu ķēdi no Tompea pils pakājes Tallinā līdz Ģedimina torņa pakājei Viļņā, pa ceļam šķērsojot Rīgu un Daugavu, lai kopīgi pieprasītu Molotova-Ribentropa pakta slepeno papildprotokolu publisku atzīšanu un Baltijas valstu neatkarības atjaunošanu.

Ir pagājuši 25 gadi kopš šī vēsturiskā notikuma, ko saucam par “Baltijas ceļu”, un nozīmīgā gadadiena tiks godināta ar dažādiem pasākumiem. Valsts kanceleja apkopojusi svinību programmā iekļautos pasākumus vienotā digitālā kartē, ko var aplūkot ŠEIT.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (70)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (5)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+