×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
13. augusts, 2014
Drukāt

Sudrabas partijas iedragātāja – arī Cipule (5)

LieneCipule

Šoruden 12. Saeimas vēlēšanās var izveidoties unikāla situācija Latvijas politiskajā dzīvē – vēlētājiem tiks piedāvāts partijas saraksts, kurā pieteikta deputāta kandidāte nolēmusi partiju pamest. Proti – vakar izskanēja ziņa, ka Ingunas Sudrabas vadīto partiju “No sirds Latvijai” pametusi bijusī Veselības ministrijas (VM) parlamentārā sekretāre, Latvijas Ārstu biedrības prezidenta padomniece Liene Cipule, kurai Vidzemes vēlēšanu apgabala sarakstā bija piešķirts trešais numurs. Partijas saraksts jau ir reģistrēts Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK), un Saeimas vēlēšanu likums neparedz iespēju kādam no 12. Saeimas vēlēšanās pieteiktajiem kandidātiem atsaukt sevi.

L. Cipule uz maniem telefona zvaniem vakar neatbildēja. Partijas “No sirds Latvijai” saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabala līderis Ringolds Balodis teica, ka viņam Cipules aiziešana esot pārsteigums, jo nekas neliecinājis, ka tikšot pieņemts šāds radikāls lēmums. L. Cipule un viņas domubiedru grupa lūgusi pirms Saeimas vēlēšanām sasaukt kopsapulci, lai noskaidrotu visus jautājumus par priekšvēlēšanu kampaņu un citām lietām, taču partijas vadība nolēmusi līdz piektdienai apdomāt šo priekšlikumu, kaut gan bijis jau diezgan skaidri saprotams, ka sapulce notiks pēc vēlēšanām, “lai kāds priekšlaikus un nevietā nenorautu “stopkrānu””.

No neoficiāliem avotiem uzzināju, ka partiju pametušajai biedrei arī nav bijis skaidrs, kāpēc vienlaikus pastāv kustība “No sirds Latvijai” un arī partija ar tādu pašu nosaukumu. R. Balodis skaidroja, ka Sudrabas kustība izveidota, lai radītu iespēju katram Latvijas iedzīvotājam dot savu pienesumu Latvijas uzplaukumam, bet partijai ir jāīsteno kustības mērķis pārveidot Latviju par neatkarīgu un vienotu labklājības valsti, kur sabiedrība reāli var ietekmēt politiskos procesus. Vēlēšanu sarakstos ir gan partijas, gan kustības pārstāvji. Piemēram, Balodis nav partijas biedrs kā Cipule, bet ir kustībā. Neoficiāli zināms arī tas, ka Cipule tāpat kā no partijas 30. jūlijā izslēgtais Viesturs Tamužs izrādījusi pastiprinātu interesi par 110 tūkstošiem eiro, ko vienas nedēļas laikā ziedojumos saņēmusi partija. Par nevajadzīgo ziņkārību viņai pat esot piedraudēts, un tas esot pielicis punktu Cipules turpmākajām aktivitātēm partijā.

L. Cipulei šī nav pirmā partija, viņa pārstāvējusi Nacionālo apvienību VM parlamentārās sekretāres amatā, kā arī bijusi biedrības “Demokrātiskie patrioti” valdes priekšsēdētāja. Viņa gan neiestājās bijušā tieslietu ministra Jāņa Bordāna veidotajā tāda paša nosaukuma partijā, bet pieslējās Sudrabai.

Šodien Cipule bija plānojusi doties uz CVK, lai atsauktu savu kandidatūru Saeimas vēlēšanās, tomēr, tā kā likums to neļauj, viņa vakar vēl nezināja, kā rīkosies tālāk. “Man nebija iespējas palikt partijā, tāpēc bija jāizvēlas kaut kāda aktīvāka rīcība. Es ļoti cerēju, ka varēšu atsaukt savu kandidatūru, jo es negribētu turpināt startu šajā sarakstā,” aģentūrai LETA teikusi Cipule.

Bijusī valsts kontroliere I. Sudraba izplatījusi paziņojumu, kurā secina, ka “mēģinājumi ar dažādu netīru metožu palīdzību iedragāt un diskreditēt partiju “No sirds Latvijai” līdz Saeimas vēlēšanām kļūs tikai intensīvāki un rafinētāki, jo partijas reitings tuvojas 6% atzīmei”. “Izmantojot viegli ietekmējamus cilvēkus un nepietiekami kritiskus un godprātīgus medijus, šīs kampaņas organizētāji nomelnojošās ziņas izplata sistemātiski un dozēti,” uzskata Sudraba.

Kaut kandidāts sevi ir atsaucis, tomēr no vēlēšanu saraksta viņu nevar izsvītrot. Tikai tad, ja kandidātu ievēl Saeimā, tad var nolikt mandātu un no partijas žņaugiem esi brīvs!

Uzziņa


CVK ir tiesības izsvītrot pieteikto kandidātu četros gadījumos:


* ja tiek konstatēts, ka personai nav tiesību kandidēt Saeimas vēlēšanās;

* ja kandidāts ir persona, kura nav noteiktajā kārtībā atstājusi kādu no likumā minētajiem amatiem;

* ja viena un tā pati persona pieteikta vairākos sarakstos vai viena nosaukuma kandidātu sarakstā dažādos vēlēšanu apgabalos;

* ja kandidāts miris.

Avots: CVK

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Ja vien autors zinātu, ka Bordāna partijai nav nekāda sakara ar Demokrātiskajiem patriotiem. Kā arī – nosaukums ir pilnīgi cits – Jaunā konservatīvā partija

 2. gan, ja noliek mandātu ir brīvs ne tikai no partijas, bet arī no deputāta krēsla, jo bezpartejisko mums IT KĀ TĀ KĀ NAF Saeimā :-)))), visi juristi to zina, bet klusē kā kapi. Trulums pārākajā pakāpē jau sākot ar likumdevēju. Nu bet kundzīte gan tāda apkārtstaigātāja pagadījusies…

 3. partijai smuks nosaukums , bet… tas vēl nav rādītājs , ka strādās tiešām no sirds un Latvijai

 4. Neredzamās frontes cīnītājs – iesācējs? Tirgus laukuma polēmika:
  ” vakar izskanēja ziņa,”-…
  ” L. Cipule uz maniem telefona zvaniem vakar neatbildēja”-…
  ” Par nevajadzīgo ziņkārību viņai pat esot piedraudēts,”…
  Pēkšņi varones gaitas rādās pretējā plaknē:
  “L. Cipulei šī nav pirmā partija”…
  ” pārstāvējusi Nacionālo apvienību VM parlamentārās sekretāres amatā,”…
  “bijusi biedrības “Demokrātiskie patrioti” valdes priekšsēdētāja.”…
  “neiestājās J.Bordāna partijā, bet pieslējās Sudrabai.”…
  Secinājums – Vienotības koalīcijai paniskas bailes no Sudrabas.Tamužs tika padzīts,bet sabiedrības
  reakcijas nekādas.Kurš būs nākamais,kurš “priekšlaikus noraus stopkrānu?”
  Nobeigumā – cerība uz siltāku vietu kādā no “labvēļu”partijā

 5. Un kādos gadījumos CVK ir tiesības izsvītrot pieteikto kandidātu sarakstu? Domāju, ka tas ir īstais solis. Partija, acimredzot, vel nav brieduma stādijā lai piedalītos vēlēšanās. Sudrabas kundze ir domājusi, ka stūrēs ar labi atstrādātām padomju metodēm. Man arī nav skaidrs par kādu neatkarīgu Latvijas valsti domā “No sirds Latvijai”
. Ka tik nav domāta tāda pat, par kādu sapņo komponists I.Kalniņš. Bet tādā gadījumā acimredzam likuma pārkāpums. Tā izskatās ka partijas biedri pamatoti ceļ traci – negrib lai ar viņiem manipulē negodīgās cīņās, mēģinājumos mainīt Latvijas orientāciju. Pirms vēlēšanam noteikti jābūt partijas kandidātu pilnsapulcei, kurā skaidr pareikta un apstiprināta partijas politika vitāli svarīgos jautājumos pēcvēlēšanu laikā. Tādam protokolam jābūt CVK rīcībā. Paceļās jautājums, proti, ka tik nenotiek manipulācijas ar mums visiem. Pārāk bieži uz skatuves parādās Ušakova kungs ar saviem ironiskiem komentāriem.

Draugiem Facebook Twitter Google+