×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
15. marts, 2016
Drukāt

Janis Rozentāls – rets un dārgs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piecu gadu laikā pasaulē zināmo izsoļu namu katalogos latviešu mākslas zelta raudzes klasiķa un šīs nedēļas jubilāra Jaņa Rozentāla darbi parādījušies pāris reizes un tāda pati situācija esot arī mākslas tirgū Latvijā, secina Klasiskās mākslas galerijas “Antonija” vadītājs Norberts Sarmulis.

Savukārt mākslas mecentāts un kolekcionārs Jānis Zuzāns atklāj, ka no vairākiem dārgumiem viņam vistuvākā esot Jaņa Rozentāla 1916. gadā tapusī glezna “Sieviete laivā”. Vaicāts, cik plaši jāatver maciņš par Rozentālu un vai cenu nosaka kāda darba trūkums kolekcijā, kolekcionārs teic – Rozentāls ir vērtība pati par sevi un runa, protams, ir par daudziem tūkstošiem eiro.

Piektdien, 18. martā, 150. gadskārta apritēs Janim Rozentālam – gleznotājam, grafiķim, mākslas kritiķim, vienam no latviešu nacionālās profesionālās mākslas pamatlicējiem. Jaņa Rozentāla vārds ir ierakstīts Latvijas kultūras kanonā, viņa jubileja iekļauta UNESCO svinamo dienu kalendārā. Latvijā un arī ar Rozentāla likteni tuvu saistītajā Somijā šogad iecerēts plašs norišu klāsts.

Nozīmīgās gadskārtas priekšvakarā “Kultūrzīmes” noskaidroja, cik dzīvs ir Rozentāls mūsdienās – cik šobrīd pieejami un novērtēti ir viņa darbi Latvijas, kā arī starptautiskajā mākslas tirgū? Kur ikdienā apskatāmas Rozentāla gleznas?

Vairāk lasiet 15. martā “LA” pielikumā “Kultūrzīmes” vai izdevumu e-lasītājā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+