×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. februāris, 2016
Drukāt

Janvārī no Saeimas deputātiem lielākā alga izmaksāta Brigmanim – 3398 eiro (15)

Foto-LETAFoto-LETA

Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Janvārī no 12.Saeimas deputātiem lielākā alga izmaksāta Augustam Brigmanim (ZZS) – 3398 eiro, liecina informācija parlamenta mājaslapā.

Brigmanis ir Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs un Pieprasījuma komisijas priekšsēdētājs.

Otrs dāsnākais atalgojums pagājušajā mēnesī bijis partijas “Vienotība” Saeimas frakcijas priekšsēdētājai un Nacionālās drošības komisijas vadītājai Solvitai Āboltiņai. Politiķe saņēmusi 3282 eiro. Āboltiņa gan ir atteikusies no atalgojuma, ko saņem par Saeimas frakcijas vadīšanu

Viena no lielākajām algām bijusi arī Nacionālās apvienības (NA) Saeimas frakcijas vadītājam Raivim Dzintaram un Saeimas prezidija loceklim Gunāram Kūtrim (“No sirds Latvijai”) – abi deputāti janvārī saņēmuši 2884 eiro. Teju tikpat liels atalgojums bijis arī Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājam Ainaram Latkovskim (“Vienotība”), kuram izmaksāti 2742 eiro.

Saeimas prezidija locekle Inese Lībiņa-Egnere (“Vienotība”) un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns (ZZS) pagājušajā mēnesī saņēmuši 2651 eiro, bet Saeimas spīkere Ināra Mūrniece (NA) – 2598 eiro.

Savukārt Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētājam Vitālijam Orlovam (“Saskaņa”) janvārī izmaksāti 2 566 eiro, Tautsaimniecības komisijas vadītājam Romānam Naudiņam (NA) – 2517 eiro, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Kārlim Šadurskim (“Vienotība”) – 2511 eiro, bet Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas vadītājs Ilmārs Latkovskis (NA), partijas “No sirds Latvijai” Saeimas frakcijas vadītāja Inguna Sudraba un partijas “Saskaņa” Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs saņēmuši katrs pa 2436 eiro.

Jau ziņots, ka Āboltiņa aicinājusi Saeimas prezidiju apsvērt iespēju noteikt ierobežojumu deputātu  piemaksām par amatiem, “lai nodrošinātu samērīgumu”. Viņa konstatējusi, ka ir izveidojusies situācija, kurā deputātiem, kas vienlaikus ieņem vairākus amatus, paaugstinātā atlīdzība par noteiktu amatu pildīšanu tiek noteikta un izmaksāta par katru amatu.

Saeimas preses dienestā aģentūra BNS noskaidroja, ka deputāta atalgojumu  veido mēnešalga un mēnešalgas daļa par amata pildīšanu.

Par amata pildīšanu piemaksu saņemt prezidija locekļi, Saeimas komisijas priekšsēdētājs, vietnieks un sekretārs, izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājs, vietnieks un sekretārs, apakškomisijas priekšsēdētājs un sekretārs, kā arī frakcijas priekšsēdētājs un vietnieks.

Par amata pildīšanu Saeimas spīkere saņem 1323 eiro, Saeimas komisijas vadītājs 1063 eiro, bet vietnieks 268 eiro, apakškomisijas vadītājs 207 eiro, frakcijas priekšsēdētājs 1063 eiro, bet vietnieks 268 eiro mēnesī, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Deputāta mēnešalga 2016.gadā ir 2448 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Mēs viņu trekni apmaksajam par to,ka Lemberga štelles bīda.

 2. Dievam vienam pieder augstākā vara. Atbildēt

  Vai tā nav nodokļu maksātāju naturāla aplaupīšana. Izdod likumus sev ,lai likumīgi aptīrītu savu tautu. Latvijā ir divu veidu aplaupītāji. Vieni to dara nelikumīgi ,otri izdod sev likumus ,un dara to likumīgi. Dievs visu redz un ievēro,un abi Dieva acīs ir tautas aplaupītāji.Dieva vārds skaidri saka ,ka Dieva tiesas priekšā būs jāatbild par visu netaisnīgi izmantoto varu,un tautas aplaupīšanu,tāpēc ,ka lielā daļa Latvijas valsts cilvēku ir pakļauti trūkumam ,likuma ietvaros.Latvijā ir netaisnīgi likumi,kurus rada netaisnīgi cilvēki. No Saeimas sienas sen vajadzēja noņemt to uzrakstu :”Viens likums un viena taisnība viesiem”.

 3. Brigmanis vienā mēnesī saņem lielāku algu nekā vidēji viens Latvijas pensionārs šādu naudas summu saņem vairāk kā 1gada laikā. Pensionāri Latvijā saņem vidēji 270 eiro mazu pensiju mēnesī.

 4. Nevis Brigmanis “nopelnīja”, vai “saņēma” algā, bet vienkārši saņēma 3398 eiro ar dažādām pašu noteiktām, tātad, likumīgām algām un piemaksām. Zemniekiem, kurus tik ļoti aizstāv un kuru interesēm Brigmaņa kungs ir veltījis visus savus spēkus, nekādu ne piemaksu, ne prēmijas nav pat sapnī redzējuši.

 5. brikulis

 6. Nu ko žēl mūsu trūcīgos deputātus tik ”mazas aldziņas kā lai ģimeni pabaro/ Sen bija laiks mainīt to saeimas pašu sacerēto rulli.Ja tik mazas aldziņas tāpēc jau nav kauns saņemt kompensācijas par dzīvokļiem un transportu.Ar to nepietiek vēl prasa kompensēt auto uzturēšanu.Nu sviests’.Skatieties kuri nobalsos par šo kārtējo tēriņu palielināšanu.Bondar un sudraba jūs tak esot par taisnību.Kur tāpaliek tagad.šādus tautas kalpus ā’trāk ārā no saeimas.

 7. Man gadā tādi ienākumi, kā šim politiskajam līdējam. Deputātu algas vajadzētu rēķināt no valstī minimālās algas un tad pēc 4 gadiem pārvērtēt, ja darbs ir veiksmīgs, tautas dzīves līmenis ir paaugstinājies, tad izmaksāt kādas prēmijas 3-5 algu apmērā. Kam jāmaksā par Parex, Latvijas krājbanku, Liepājas metalurgu, Airbatic nedienām un t.t. Tie pieņem bezatbildīgus lēmumus, bet maksā Latvijas tauta, kas tādus kretīnus ir ievēlējusi. Tautai tad arī par deputātu darbu būtu jānosaka atalgojums.

 8. Silessūcēji . Uzrakstiet ko jūsu varza saeimā ir paveikusi Latvijas uzplaukumam . Paši izdod likumus un rīko sev dzīres mēra laikā ! Pretīgu salašņu bars jūs esat , 100 saeimas stulbās uzbarotās pakaļas , iedzenot Latviju un tautu galējā nabadzībā ! |zdzimteņi jūs esat !

 9. Kā jau 1.sekretāram …

 10. O Ooooooooooooooo,,nu lai ta butu,,tas sastada 17 menesus manu pensiju.,es es es ap…ap

 11. veiksmes stāsts mūža garumā Atbildēt

  Kas tribīnē dzimis, visticamāk, tribīnē ar’ nomirs, godīgu darbu pat nepagaršojis …

 12. Komunistiem arī jāēd…

 13. Brigmanis ir to pelnījis, lai var aizbraukt pie vēlētājiem!

 14. kā tie zzs apnikuši ar muldēšanu.

 15. Jā ar tādu algu var dzīvot,daudziem pensionāram par visu gadu tādu ienākumu nav…

Draugiem Facebook Twitter Google+