×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
30. maijs, 2014
Drukāt

Japānā klausās Garūtas mūziku un skatīsies latviešu multfilmas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 29. maijā tika atklātas Eiropas filmu dienas Japānā, kuru ietvaros jūnijā tiks demonstrēta arī latviešu animācijas filmu izlase, vēsta Ārlietu ministrija.

Eiropas filmu dienas Japānā ir ikgadējs pasākums, kas šogad norisinās no 29. maija līdz 22. jūnijam Nacionālajā filmu centrā Tokijā, kā arī Fukuokas, Kanazavas, Okajamas un Takamatsu pilsētās. Latvija Eiropas filmu dienās Japānā piedalās jau astoto reizi, un pērn to ietvaros tika demonstrēta filma “Dream Team 1935”.

Šogad latviešu animācijas filmu izlase tiks demonstrēta 19. un 21. jūnijā, un tajā iekļautas režisoru Daces Rīdūzes, Jāņa Cimermaņa, Ēvalda Lāča, Nila Skapāna, Edmunda Jansona un Reiņa Pētersona veidotās animācijas filmas.

Vēl vakar, 29. maijā, Latvijas vēstniecībā Japānā sadarbībā ar Japānas – Latvijas Mūzikas asociāciju notika Lūcijas Garūtas daiļradei veltīts mūzikas vakars, kurā uzstājās japāņu saksofoniste Maki Kasai un pianists Gakudži Arao.

Vakara gaitā Japānas – Latvijas Mūzikas asociācijas izpilddirektors Haruo Kato (Haruo Kato) iepazīstināja klausītājus ar Lūcijas Garūtas daiļradi, un tika atskaņotas tādas kompozīcijas kā “Zelta zirgs”, “Daina”, “Vakara blāzma”, “Dzimtene pavasarī” un citas.

Koncerti vēstniecībā iespējami, pateicoties dāvinājumam – klavierēm, ko vēstniecība saņēma no Japānas – Latvijas Mūzikas asociācijas ar mērķi tās izmantot, lai vēstniecībā organizētu koncertus, kuros tiks izpildīti latviešu skaņdarbi un tā popularizēta latviešu mūzika Japānā.

Tāpat ar Japānas-Latvijas Mūzikas asociācijas atbalstu Tokijā notiek regulāri latviešu valodas kursi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+