×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. decembris, 2012
Drukāt

Japānas parlamenta apakšnams premjera amatā ievēl Abi

japoskaafp_9424835

Japānas parlamenta apakšnams trešdien, 26.decembrī, premjerministra amatā ievēlējis Liberāldemokrātiskās partijas (LDP) līderi Sindzo Abi (attēlā). 328 deputāti balsoja par Abi, bet 57 – par Japānas Demokrātiskās partijas (JDP) jauno līderi Banri Kaiedu, kurš ieņēma rūpniecības ministra amatu Fukušimas AES avārijas laikā.

Abe stāsies līdzšinējā valdības vadītāja Josihiko Nodas vietā, kura pārstāvētā JDP cieta smagu sakāvi nule kā notikušajās parlamenta vēlēšanās.

Kā jau tas bija sagaidāms, trešdien no rīta vēl pirms balsojuma apakšnamā demisionēja viss Nodas kabinets.

LDP līderis Sindzo Abe iemieso partijas konservatīvo, nacionālistisko līniju, kas partiju noturējusi pie varas lielāko daļu laika kopš Otrā pasaules kara beigām. Viņš atļāvies diezgan asus izteikumus Tokijas strīdā ar Pekinu par nelielas neapdzīvotas Austrumķīnas jūras salu grupas piederību, tomēr daļa ekspertu domā, ka, stājoties premjera amatā, Abe savu nostāju varētu mīkstināt.

Abe arī paziņojis, ka viens no pirmajiem viņa uzdevumiem būs iepriekšējo triju gadu laikā pavājinājušos attiecību uzlabošana ar Amerikas Savienotajām Valstīm. Lielu uzmanību paredzēts pievērst arī kontaktiem ar citām reģiona valstīm, tostarp Indiju un Austrāliju.

Liberāldemokrāti arī solījuši trīs gadu laikā izvērtēt visas Japānas kodolspēkstacijas, lai lemtu, vai atjaunot to darbību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+