×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. septembris, 2013
Drukāt

Japāņu papīra griešanas mākslas darbu izstāde

Foto - stock.xchngFoto - stock.xchng

No 18. līdz 25. septembrim “Rietumu Bankas” mākslas galerijā Rīgā apskatāma Hinas Aojamas un sešu citu kirie jeb japāņu papīra griešanas mākslas autoru darbu izstāde.

Galerijas apmeklētājiem būs iespēja noteiktos laikos arī klātienē vērot mākslinieku Aojamas un Minomuši kirie veidošanas paraugdemonstrējumus.
Papīra griešanas mākslai ir senas tradīcijas daudzās pasaules valstīs, un arī Japānā tā attīstījusies un izkopta kā atsevišķs mākslas žanrs. Japāņu māksliniece Hina Aojama kopš 2000.gada aizraujas ar kirie veidošanu un, izmantojot šķēres, no papīra izgriež attēlus, kuru precizitāte un izsmalcinātība neatpaliek no tradicionālo mežģīņu darināšanas mākslas.
Aojama piedalījusies neskaitāmās izstādēs visā pasaulē, un viņas darbi ir augstu novērtēti starptautiskos konkursos. Māksliniece ir pirmā Āzijas pārstāve, kas 2008.gada jūnijā Šarmē muzejā Šveicē notiekošajā Starptautiskajā papīra mākslas triennālē ieguvusi galveno balvu. Aojama 2009.gadā tikusi iekļauta “Newsweek” Japānas izdevuma veidotajā sarakstā “100 japāņi, kurus ciena pasaulē”. Māksliniece 2012.gadā veidojusi pasaulslavenās cirka trupas “Cirque Du Soleil” filmas “Worlds Away” Japānas plakātu kirie tehnikā. Izstādē pārstāvēti arī tādi Japānā atzīti kirie autori kā Bundzo Ide, Minomuši, Joko Imbe, Jasuhiro Ito, Džjunko Ota un Kijoha.
Izstāde skatāma darba dienās no plkst.9 līdz 16.30. Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+