×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
18. janvāris, 2013
Drukāt

Jauna kontroliere, nedroši pamati


Foto - LETAFoto - LETA

Neskatoties uz izskanējušajiem pieļāvumiem par juridiskiem šķēršļiem, pārliecinošs Saeimas vairākums vakar valsts kontrolieres amatā apstiprināja līdzšinējo Valsts kontroles (VK) padomes loceklis Elitu Krūmiņu. 


 

“Ar savu darbību centīšos panākt, lai katrs sabiedrības loceklis varētu būt drošs, ka katrs viņa nodokļos samaksātais lats iztērēts lietderīgi un racionāli,” pēc Saeimas balsojuma žurnālistiem teica E. Krūmiņa.

Pirms deputātu balsojuma gan bija parādījušās bažas, ka E. Krūmiņai varētu būt juridiski šķēršļi ieņemt kontrolieres amatu. Proti, viņa pašlaik jau otro termiņu ir VK padomes locekle un kā valsts kontrolierei viņai būtu jākļūst arī par VK padomes priekšsēdētāju. Taču likums aizliedz padomes locekļus apstiprināt vairāk nekā divus termiņus pēc kārtas. Šo jautājumu bija uzdots izvērtēt Saeimas Juridiskajam birojam, kas ātru atbildi nevarēja sniegt.

Deputātu vairākums gan uzskatīja, ka juristiem bagātā “Vienotība” vienkārši cenšas atrast juridiskas nianses, lai stiprinātu pašu virzītās kandidātes izredzes. “Vienotība” kontroliera amatam virzīja revidenti Ivetu Rutkovsku, taču viņai neizdevās iegūt citu frakciju uzticību. Saeimas balsojumā Rutkovsku atbalstīja tikai 18 “Vienotības” deputāti, bet E. Krūmiņu – 66 deputāti (Reformu partijas, Nacionālās apvienības, ZZS un “Saskaņas centra” pārstāvji).

Deviņi deputāti urnās meta tukšus biļetenus, tādējādi aicinot atlikt balsojumu līdz Juridiskā biroja atzinuma sagaidīšanai. Pati Krūmiņa pēc balsojuma stāstīja, ka nebūt nejūtas nostādīta neērtā situācijā, jo ir pārliecināta par savām profesionālajām spējām, bet tiesiskās nianses lai vērtējot juristi.

Juridiskā biroja vadītājs Gunārs Kusiņš solīja, ka atzinums tiks pabeigts, neskatoties uz to, ka kandidāte jau ir ievēlēta amatā. Dokumentam gan ir vairāk rekomendējošs raksturs, bet negatīva atzinuma gadījumā tas varētu kļūt par pamatu, lai kāds apstrīdētu Krūmiņas ievēlēšanas likumību.

E. Krūmiņa valsts kontrolieres amata pienākumus sāks pildīt pēc zvēresta nodošanas, kas plānota Saeimas 24. janvāra sēdē. Valsts kontrolieri amatā Saeima ieceļ uz četriem gadiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+