Dabā
Laika ziņas

Jaunākā prognoze: Nākamnedēļ gaidāms vēl stiprāks sals0

LETA

Šīs darba nedēļas gaitā Latvijā pakāpeniski sāka pastiprināties anticiklons, kurš Eiropas lielākajā daļā ir atnesis aukstās arktiskās gaisa masas.

Brīvdienās ciklons pakāpeniski savu nozīmi zaudēs, un virs Skandināvijas pastiprināsies anticiklons, kas noteiks laika apstākļus arī Latvijā. Ja naktī uz sestdienu rietumu un centrālajos rajonos vēl snigs, tad dienā būtiski nokrišņi vairs nav gaidāmi un mākoņu daudzums atkal samazināsies. Pūtīs lēns ziemeļaustrumu, ziemeļu vējš. Gaiss naktī atdzisīs no -9…-14 grādiem rietumu rajonos, līdz -18…-23 grādiem centrālajos un austrumu rajonos, savukārt dienā gaisa temperatūra paaugstināsies līdz -7…-12 grādiem.

Nākamās nedēļas sākumā ar ziemeļu, ziemeļaustrumu vējiem Latvijā ieplūdīs vēl aukstāks gaiss no Krievijas. Nedēļas sākumā debesis būs pārsvarā mākoņainas, un vietām, galvenokārt Kurzemē, nedaudz snigs.

Nedēļas vidū anticiklons turpinās pastiprināties un debesis noskaidrosies, tādēļ nakts un rīta stundās gaidāms stiprs sals līdz -25…-27 grādiem. Pēc šī brīža prognozēm pastāv arī neliela varbūtība, ka vietām termometra stabiņš var noslīdēt līdz -30 grādu atzīmei.

LASI VĒL: Naktī uz piektdienu gaisa temperatūra Latvijā noslīdēs vēl par vienu vai diviem grādiem zemāk

LA.lv