×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. aprīlis, 2016
Drukāt

Jaunas laivas, eholotes un kāti. Copmaņi priecē acis izstādē

Foto - Aldis SāvičsFoto - Aldis Sāvičs

Visu cieņu – Jāņa Briškas uzbūvētā pārnēsājamā laiva "Rupucis" sver tikai 15 kg.

“Salmo” stendā visā savā krāšņumā gozējās “Lucky John” ar “Joco Shaker” ēdamgumiju, kas šogad Ķīnas galvaspilsētā Pekinā notikušajā makšķerēšanas izstādē “China Fish”, kas ir viena no trim nozīmīgākajām izstādēm pasaulē, ieņēma godpilno pirmo vietu mīksto mānekļu kategorijā. “Lucky John” šobrīd tiek eksportēta uz 28 dažādiem tirgiem pasaulē. Savukārt šo produktu ražo 12 valstīs, tai skaitā Rīgā, kur ikdienā tiek nodarbināti 56 cilvēki.

Otrs, izstādē prezentētais, makšķerniekus ļoti interesējošais jaunums bija jaunais spininga kāts “One Sensoric”, kurš ražots pēc 8+1 riņķu koncepta un aprīkots ar koka rokturi. Tas nozīmē, ka kātam pievienots par vienu riņķi vairāk nekā standarta kātiem, bet koka rokturis, būdams lielisks vadmateriāls, salīdzinājumā ar parasti izmantoto korķi vai EVA materiālu zivs ņēmienu ļauj izjust tieši saujā.

Makšķernieku veikals “JIG.LV” izstādē bija pārstāvēts ar plašu sortimentu spiningotāju vajadzībām. No lietām, kas tika prezentētas kā sezonas jaunums, var izcelt dizainiski atraktīvos un tehniski interesantos kanādiešu ražotāja “CarrotStix” kātus, kuru ražošanā izmantota dabīga burkānu celulozes šķiedra, kas piešķir kātu gabarītiem pārsteidzošu vieglumu un izturību. Vēl pilnīgi jauns piedāvājums Latvijas tirgū ir Ukrainā ražotās ēdamgumijas TOIRTAP, interesants jaunums budžeta cenu klasē, īstas ēdamgumijas ar iestrādātu sāls, atraktanta un aminoskābju kokteili. Jaunumu klāstā jāmin arī spilgti oranžā pītā aukla “Intech Furious WX4”, kas pašlaik tiek uzskatīta par labāko pasaulē.

“Eholotes.lv” izstādē svinēja savu pirmo jubileju, tiekoties ar saviem klientiem, draugiem un izrādot tehnoloģijas, kuras daudziem makšķerniekiem bija interesantas, iepriekš nezināmas. Izstādē izvietotajā stendā interesentiem bija iespējas izpētīt modernas makšķerēšanas laivas elektronikas sadaļas shēmu – eholote, kura savienota ar elektromotoru, 360 grādu sonāru, GPS antenu/kompasu un tīkla savienojumā arī ar citu eholoti. Mūsdienīgi. Pie mums šādi aprīkotu laivu kļūst vairāk. Vai tās palīdz noķert vairāk zivju? Ja māk lietot, tad palīdz. Sportisti tādas mantas lieto. Mēs lietojam.

Noteikti vērts atzīmēt ļoti spilgtu piedāvājumu sānskatu ehološu jomā. Vēl pirms pāris gadiem eholote, kura spēja parādīt grunts reljefu un zivis 50 metru attālumā no laivas, bija eksotika, toties šogad pasaules divi galvenie ehološu tirgus spēlētāji – “Lowrance” un “Humminbird” – mūs iepriecina ar lieliem ekrāniem un plašu aprīkojumu par daudz pieejamākām cenām. Pati iekārta spēj vadīt elektromotoru, kontrolēt iekšdedzes dzinēju, uzturēt laivas iekšējo iekārtu tīklu un GPS antenu ar iebūvētu kompasu, savienoties ar viedtālruni vai planšeti caur Wi-Fi un lejupielādēt tikko izgatavotas dziļumu kartes.

“Eholotes.lv” makšķerniekiem piedāvā vēl vienu interesantu produktu – salokāmu motorlaivu. Jā, pareizi – salokāmu motorlaivu “Porta-Bote Alpha”. Salikt laivu trīs minūtēs? Ar 3 ZS motoru un 19 km/h? Tā nav mistika. Tā ir ASV ražota plakandibena laiva ar lielisku stabilitāti, vieglu vadāmību un 10 gadu garantiju. 3,3 m laivas svars saliktā veidā ir tikai 40 kilogrami.

Ja jūsu iecienītās foreļ­upītes krastos ir tādi brikšņi, kas liedz nokļūt iemetiena attālumā no tur mītošās lielās foreles, jums palīdzēs “Rupucis”. Risinājumu piekļūšanai grūti pieejamai vietai upē atradis laivas izgudrotājs Jānis Briška. Vienvietīgo “kuģi” meistars izgatavojis no stiklšķiedras, un tā maksimālais svars ir tikai 15 kg! Laiviņai piestiprinātas plecu lences, to uz muguras var viegli un ērti pārvietot. Laiviņas izmēri šķiet necili – tikai 1,20 m x 1,50 m x 0,38 m. “Rupuča” vārds dots tādēļ, ka laiviņa, gluži kā īsts abinieks, viegli tiek cauri, pāri un apkārt dažādiem šķēršļiem. Ar “Rupuci” pakaļ lielajam lomam var braukt pat 120 kg smags copmanis, turklāt to viegli var ielikt atsevišķu automašīnu bagāžniekā un pārnēsāt uz muguras. Tādēļ, ja esi izdomājis doties uz copi, tev nav nepieciešams vēl kāds, kas palīdz uzcelt un nocelt laivu. Pats ar visu tiksi galā!

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.0
Alūksne +13.1
Daugavpils +13
Saldus +12
Liepāja +17.1
Jelgava +11
Ventspils +16.6
Limbaži +13
Madona +12
Rēzekne +14
Draugiem Facebook Twitter Google+