×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
30. janvāris, 2013
Drukāt

Jaunās paaudzes filantropija?


Foto - LETAFoto - LETA

Viena no aktuālākajām ziņām publiskajā telpā ir 24. janvāra Saeimas balsojums par grozījumiem valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. 


 

Viens no koalīcijas spēkiem – Nacionālā apvienība – vērsās pie koalīcijas partneriem – partijas “Vienotība” un Reformu partijas – ar aicinājumu atbalstīt tādus grozījumus likumā, kas nepieļautu deputāta atalgojuma palielināšanu. Jau ilgi pirms balsojuma par grozījumiem atlīdzības likumā Viļuma kungam acīmredzot bija skaidrs par savu algas pielikumu un daudzviet masu medijos parādījās viņa solījums – “ziedot” šo naudu Latgales Studentu centram. Man kā vēlētājai rodas mazliet nepatīkama sajūta, kad tautas kalps, kurš savu atalgojumu saņem no budžeta līdzekļiem, balso par algas pielikumu sev un, izmantojot situāciju, cenšas uzlabot savu publisko tēlu, izvēršot pamatīgu kampaņu par dāsno nākotnes ziedojumu. Interesants šķiet arī fakts, ka Viļuma kungs esot Latgales Studentu centra biedrs un vēlas naudu ziedot tieši šai organizācijai. Ciniski un skumji, jo Viļuma kungs pārstāv t. s. jauno deputātu paaudzi, kas solījās nomainīt “vecos vēžus” un ieviest valstī jauna līmeņa politisko kultūru! Manuprāt, šis nav labākais sākums jaunas politiskās kultūras ieviešanai.

Ar cieņu, Marta 
Kive-Ostrovska, SIA “Producenti.lv” izpilddirektore

 

 

Deputāta atbilde

Saeimas deputātu atalgojuma aprēķināšanas sistēma likuma pašreizējā redakcijā un noteiktajā kārtībā spēkā stājusies jau ar 2011. gada 1. janvāri (tātad vēl pirms šīs Saeimas ievēlēšanas). Katru gadu pārejas noteikumos tikušas veiktas dažādas izmaiņas, lai to uz laiku atliktu. Pirms dažiem mēnešiem, skatot valsts (tajā skaitā arī Saeimas) budžetu, neviens deputāts necēla iebildumus, ne arī piedāvāja kādu citu risinājumu. Savu lēmumu par algas pieauguma ziedošanu izteicu savā rakstā tikai kā post scriptum (http://jureits.wordpress.com/2013/01/21/467/), un tādēļ nav korekti teikt, ka pats esmu veicis kādu plašu reklāmas kampaņu.

Tajā pašā laikā man jāatzīmē, ka pagājušajā ceturtdienā skatītais dažu deputātu priekšlikums nepiedāvāja kādu citu risinājumu, bet aicināja atkal likuma normas stāšanos atlikt tikai par vienu vai diviem gadiem. Manuprāt, tā gan nav īsti godīga rīcība.

Saviem vēlētājiem Latgales vēlēšanu apgabalā esmu mēģinājis neradīt šaubas, ka viena no manām prioritātēm vienmēr bija, ir un būs Latgales reģiona ekonomiskā, sociālā un kultūrvides attīstība, tajā skaitā arī Latgales latviešu (latgaliešu) identitātes un pašapziņas stiprināšana. “Latgolys Studentu centrs” ir izveidots sen pirms manis, un ceru, ka strādās arī vēl ilgi pēc manas sabiedriskās darbības izbeigšanas. Šīs biedrības brīvprātīgo entuziastu veikums un īstenotie projekti (piemēram, festivāls “Muzykys Skrytuļs”, latgaliešu kultūras portāls LaKuGa.LV, braucieni pie Sibīrijas latgaliešiem, grāmatu izdošana un daudz kas cits) ir grūti pārvērtējams latgaliski latvisks piliens vidē, kur bieži dominē Latvijas valstij ne īpaši draudzīgi strāvojumi.

Pagaidām mazākais, ko varu darīt, ir ziedot vismaz Saeimas deputāta algas pieaugumu. Būšu priecīgs, ja līdzīgi izlems rīkoties arī citi kolēģi – Latvijas austrumu pusi tas stiprinās vairāk nekā tikai kaismīgi patriotisma piesātināti vārdi.

Ar cieņu 11. Saeimas deputāts Juris Viļums

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+