×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
18. oktobris, 2012
Drukāt

Jauni Burkinafaso, Nigērijas un Laosas vēstnieki

Foto - LETA un no Valsts Prezidenta kancelejas arhīvaFoto - LETA un no Valsts Prezidenta kancelejas arhīva

“Pārstāvu attīstības valsti, tādēļ mums vajadzīgas tehnoloģijas un zināšanas, kuras varētu sniegt Latvija,” pēc akreditācijas pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa sacīja Burkinafaso ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā Monika Ilbudo.


 

Diplomāte ir pirmā savas valsts vēstniece Latvijā un jūtas pagodināta par šo amatu. “Prezidents sacīja, ka Latvija ir ļoti ieinteresēta sadarbībā ar manu valsti. Mūs ļoti interesē Latvijas pieredze informācijas tehnoloģiju jomā,” piebilda M. Ilbudo. Vēstniece redz arī sadarbības iespējas lauksaimniecībā, ko viņas valsts cenšas modernizēt, kā arī kultūras jomā. Jautāta, kādi ir viņas iespaidi par latviešiem, jokojot atbildēja: “Kungs, ar ko tikos, bija ļoti jauks, esmu pārliecināta, ka visi latvieši ir jauki.” Viņa ir vēstniece Dānijā un rezidē Kopenhāgenā.

Iepriekš bijusi cilvēktiesību veicināšanas ministre, kā arī pildījusi dažādus amatus līdztiesības jomā. Strādājusi par reportieri un hronisti dienas laikrakstā “Feminisms un plurālisms”, kā arī nedēļas izdevumos “Paalagas novērotājs”, “Mērķa punkts” un “Skatiens”. Vēstniece ir privāttiesību doktore.

 

Pārsteigts 
par progresu
Nigerija_IC_LETA_5

“Latvija iegūtu no vēstniecības atvēršanas Nigērijā, jo tā mēs varētu padziļināt sadarbību,” pēc akreditācijas pie Valsts prezidenta sacīja Nigērijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Franks Ngozi Isoho. Viņš sacīja, ka Nigērijas uzņēmējiem pašlaik ir maz informācijas par Latviju un būtu nepieciešams tos savest kopā ar Latvijas uzņēmējiem. “Nigērija ir laba vieta Latvijas uzņēmējiem, jo mums ir liels tirgus. Mūsu valsti viņi var izmantot kā bāzi iekļūšanai citos Āfrikas tirgos,” sacīja vēstnieks. Viņš aicināja izmantot Nigērijā esošās brīvās tirdzniecības zonas. Tāpat vēstnieks uzsvēra, ka Nigērijā jau darbojas viena Latvijas informācijas un komunikāciju tehnoloģiju kompānija. F. N. Isoho bijusi liela vēlme kādreiz apmeklēt Baltijas valstis to vēstures dēļ. “Jūs zaudējāt savu neatkarību, sākoties II pasaules karam. Jūs esat sasnieguši ļoti augstu līmeni pēc PSRS sabrukuma. Šī vizīte man bija īsa, taču būšu šeit nākammēnes,” teica vēstnieks.

F. N. Isoho dzimis 1954. gadā. Nigērijas universitātē studējis antropoloģiju un socioloģiju, bet Lagosas universitātē diplomātiju un starptautiskās tiesības. Ārlietu dienestā strādā no 1982. gada. Pildījis dažādus diplomātiskos amatus Nigērijas pārstāvniecībās Portugālē, Kanādā, Etiopijā u. c. Vēstnieks rezidē Kijevā Ukrainā.

 

 

Sarunu 
turpinās Laosā

Laosa_VPK_5“Mēs esam attiecību pašā sākumā, jo esmu pirmais savas valsts vēstnieks jūsu valstī,” pēc akreditācijas pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa teica Laosas Tautas Demokrātiskās Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Khamvone Phanūvons. Viņš redz sadarbības iespējas ekonomikā, politikā un kultūrā, taču konkrētākas aprises viņš ar A. Bērziņu plāno apspriest nākammēnes Laosā, kur notiks Āzijas–Eiropas tikšanās. “Laosa un Latvija savstarpēji atbalsta viena otru starptautiskajās organizācijās,” piebilda vēstnieks. Sarunu ar prezidentu viņš atzina kā draudzīgu, bet Rīgu vērtēja kā miermīlīgu un tīru pilsētu bez sastrēgumiem.

K. Phanūvons dzimis Laosā. Studējis Starptautisko attiecību institūtā Potsdamā-Bābelsbergā (VDR), ieguvis maģistra grādu starptautiskajās attiecībās. Bijis misijas vadītāja vietnieks Laosas vēstniecībās Ķīnā un Japānā, kopš 2011. g. 24. novembra vēstnieks Vācijā. Ieņēmis arī amatus Laosas Ārlietu ministrijā. Hobiji – pastaigas un dārzkopība.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+