Kultūra
Kultūrpolitika

Jaunizveidoto Latvijas Dizaina centru vadīs Dita Danosa 0

Foto: Ieva Lūka / LETA

Lai sekmētu Latvijas dizaina jomas attīstību ilgtermiņā un iesaistītu šajā darbā pēc iespējas plašāku dizaina ekosistēmas dalībnieku loku, darbību uzsāk pēc Kultūras ministrijas (KM) iniciatīvas izveidotais Latvijas Dizaina centrs, informē KM.

Centru vadīs ilggadējā Latvijas Dizaina padomes vadītāja, radošo industriju un stratēģiskās vadības eksperte Dita Danosa, kuras vadītā biedrība “Latvijas Modes palāta” uzvarējusi KM izsludinātajā konkursā “Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu dizaina jomā”, iegūstot deleģējuma tiesības centru vadīt nākamos trīs gadus.

KM valsts sekretāre Dace Vilsone uzsver: “Latvijas Dizaina centra izveide ir likumsakarīgs solis dizaina procesu attīstībā Latvijā. Pēdējā gada laikā Interreg projekta Design for Innovation un citu starptautisku projektu partneri ir atzinīgi novērtējuši paveikto Latvijas dizaina politikas izstrādē un īstenošanā, kā arī mūsu dizaineru starptautiskos sasniegumus. Vienota valstiski koordinējošā dizaina centra izveide ir stratēģiski svarīgs lēmums, lai panāktu sistēmisku progresu nozarē.”

Dizaina centram deleģētie uzdevumi paredz pārstāvēt un popularizēt Latvijas dizainu mūsu valstī un citviet pasaulē, apkopot informāciju dizaina jomā, veidot komunikāciju ar dažādām sabiedrības auditorijām, sniegt konsultācijas, koordinēt sadarbību starp dizaina ekosistēmas dalībniekiem, iniciējot un kopīgi īstenojot pasākumus. Tādējādi tiks veidota izpratne par dizainu dažādās sabiedrības grupās, tā sniegtajām priekšrocībām un labumiem uzņēmumiem, indivīdiem un valstij kopumā.

Latvijas Dizaina centrs tiks veidots kā dažādas institūcijas, starpdisciplināras jomas un mērķa auditorijas vienojoša platforma. Tā darbības nodrošināšanai paredzēts finansējums 20 000 eiro gadā.

LA.lv