Mobilā versija
Brīdinājums +2.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
20. oktobris, 2014
Drukāt

Izstāde “Vide un enerģija” – jaunās un gudrās tehnoloģijas

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā 16. oktobrī atvērts Baltijas valstīs lielākais pasākums energoefektivitātes, infrastruktūras un vides tehnoloģiju jomā – izstāde “Vide un enerģija 2014”. Tā jau desmit gadus tur roku uz laikmeta pulsa, aicinot saimniekot gudri un dzīvot zaļi. Izstādi atklāja Alda Ozola, VARAM valsts sekretāra vietniece, Maija Rubīna, Rīgas Enerģētikas aģentūras direktore, Māris Sproga, Latvijas Energoefektivitātes asociācijas valdes priekšsēdētājs, un Viesturs Tīle, Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības “BT1” valdes priekšsēdētājs. Daudzu dalībnieku piedāvājums bija zem inovāciju un viedo tehnoloģiju zīmes.

“Izstāžu rīkošanas bizness aptver visas tautsaimniecības nozares un ir svarīgs ekonomikas attīstības indikators. Ja valstī ekonomiskā situācija pasliktinās, izstādēs ir mazāk dalībnieku un apmeklētāju. Ja situācija uzlabojas, pieaug apmeklētāju un dalībnieku skaits. Pēc krīzes gadu krituma patlaban vērojamā stabilitāte netieši liecina par stāvokli valstī,” stāsta izstādes “Vide un enerģija 2014” kurators Gints Šāvējs.

SIA “Lattelecom” patlaban iepazīstina ar inovatīvu piedāvājumu – telemetriju. Tā ļauj nodrošināt datu nolasīšanu un apmaiņu starp dažādiem komunālo pakalpojumu (gāze, elektrība, ūdens, siltums) skaitītājiem, kas saslēgti vienotā sistēmā. Resursu patēriņa dinamika ir ietērpta uzskatāmā grafiskā formā, un telemetrijas lietotāji to aplūko savu datoru ekrānos. Kā liecina citu valstu pieredze, izmantojot šādus attālinātu datu nolasīšanas pakalpojumus, iespējams gan labāk kontrolēt patēriņu, gan gūt reālu resursu ietaupījumu. Uzņēmuma speciālisti konsultē arī par telemetrijai piemērotāko ūdens, gāzes un elektrības skaitītāju izvēli. Tiem jābūt savienojamiem vienā OMS sistēmā. “”Lattelecom” prognozē, ka jau tuvākajos gados piedzīvosim īstu telemetrijas bumu un nākamais solis būs uz gudro māju, kur, izmantojot telemetriju, varēs vēl labāk taupīt gan elektrību, gan siltumenerģiju,” stāsta SIA “Lattelecom” telemetrijas pakalpojumu vadītājs Kristaps Tomsons.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+