Foto – Zanda Birze

Jautā lasītājs: Kā pārsūdzēt administratīvo lietu? 0

Esmu pensionāre, dzīvoju viena pati mazā privātmājā. Zinu, ka valsts svētkos pie mājas jāizkar karogs, taču es tajā laikā atrados slimnīcā. Pēc tam saņēmu vēstuli no kaut kādas komisijas, ka par karoga neizkāršanu uzlikts 25 latu naudas sods. Man kā pensionārei tā ir liela summa!

Reklāma
Reklāma

 

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Lasīt citas ziņas

Vai es varu šo sodu apstrīdēt, un kā tas ir jādara? Kāds sods vispār šādos gadījumos ir paredzēts? Vai jau uzlikto vēl var mainīt? 
Anastasija Rīgā

 

Latvijas “Administratīvo pārkāpumu kodeksa” 201.43 pants paredz atbildību par Latvijas valsts karoga pacelšanas veida un kārtības pārkāpšanu, kā arī citu valstu karogu nepacelšanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par šādu pārkāpumu Saeimas, Ministru kabineta, republikas pilsētu un novadu domju noteiktajās dienās vai gadījumos izsaka brīdinājumu, savukārt par tādām pašām darbībām, ja tās pieļautas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz trīsdesmit latiem.

Lietas izskata pašvaldību administratīvās komisijas. Attiecīgo lēmumu var pārsūdzēt rajona (pilsētas) tiesā gan fiziska persona – pēc deklarētās dzīvesvietas, gan juridiskā persona – pēc tās juridiskās adreses Latvijā.

Ja nav deklarētās dzīvesvietas vai juridiskās personas adrese neatrodas Latvijā, lēmumu var pārsūdzēt 10 darba dienu laikā no tā paziņošanas dienas rajona (pilsētas) tiesā pēc administratīvā pārkāpuma izdarīšanas vietas. Valsts nodeva par sūdzības iesniegšanu nav jāmaksā.

Rajona (pilsētas) tiesa, izskatot sūdzību administratīvā pārkāpuma lietā, pieņem vienu no šādiem spriedumiem:

• atceļ lēmumu un izbeidz lietu;

• atstāj lēmumu negrozītu, bet sūdzību noraida;

• atceļ lēmumu un sagatavo spriedumu, ar kuru konstatē personas vainu administratīvā pārkāpuma izdarīšanā, un uzliek sodu;

• groza soda mēru ietvaros, kas paredzēti normatīvajā aktā par atbildību administratīvā pārkāpuma lietā.

Tātad varat iesniegt sūdzību savas priekšpilsētas tiesā. Sūdzībai pievienojiet dokumentus, kas apliecina, ka mājā dzīvojat viena pati un ka valsts svētkos atradāties slimnīcā. Tā kā jums ir uzlikts naudas sods, visdrīzāk par šādu pārkāpumu jau šogad esat sodīta, tāpēc varat minēt arī attaisnojošus iemeslus iepriekšējam pārkāpumam (protams, ja tādi ir).

Varat lūgt tiesu, lai sodu samazina vai arī atkārtoti izsaka brīdinājumu.

Reklāma
Reklāma

Apelācijas kārtībā rajona (pilsētas) tiesas nolēmumu var pārsūdzēt apgabaltiesā 10 darba dienu laikā no pilna tiesas nolēmuma paziņošanas dienas.

 

SVARĪGI

Apelācijas instances nolēmums administratīvā pārkāpuma lietā nav pārsūdzams un stājas spēkā tā sastādīšanas dienā.

Konsultēja juriste Kristīne Krēsliņa.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.