Kultūra
Teātris un kino

“Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” iekaro Eiropu0

Publicitātes foto

Latvijas filmu studijā “Atom Art” radīto Simtgades animācijas filmu “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” šajā rudenī izrādīs kinoteātros Polijā, Francijā un Spānijā, turklāt filma iekļauta vairāk nekā 40 starptautisku festivālu programmās, informē Nacionālais kino centrs.

Režisora Edmunda Jansona filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”, kas tapusi Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei, jau šajā sestdienā, 28. septembrī, piedzīvos pirmizrādi Polijā, “Kids Film” Starptautiskajā kinofestivālā Varšavā.

Festivāla ietvaros filma tiks izrādīta vēl 22 pilsētu kinoteātros, bet ziemā un pavasarī sekos filmas izrādīšana vēl 100 vietās visā Polijā.

Jāatgādina, ka filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” kopražojuma partneris ir Polijas filmu studija Letko, un filmas plašā demonstrēšana Polijā uzskatāmi ilustrē šādu kopražojumu sniegtās izplatīšanas iespējas

No 9. oktobra filma sāks ceļu pie skatītājiem arī Francijas kinoteātros. Franču bērni daudzviet jau labi pazīstami ar “Atom Art” iepriekšējiem projektiem “Lupatiņi” un “Bize un Neguļa”, tāpēc ar nepacietību gaida suņu un bērnu piedzīvojumus Rīgas priekšpilsētā.

Vēl šoruden, no 29. novembra, filmu sāks izrādīt arī kinoteātros visā Spānijā.

Citās valstīs skatītājiem filmu ir bijis un vēl būs iespējams noskatīties festivālos – šobrīd filmu savās programmās iekļāvuši vairāk nekā 40 starptautiski festivāli visā pasaulē.

Filma jau rādīta festivālos Zviedrijā, Austrālijā, Baltkrievijā, Čehijā, Maltā, Vācijā, Dienvidkorejā, Horvātijā, Krievijā, Itālijā, Ķīnā, Bosnijā, Irānā, Šveicē, Dānijā, Makao un Lielbritānijā, tuvākajā laikā to vēl būs iespējams noskatīties Norvēģijā, Rumānijā, Kanādā, Nīderlandē, Indijā, Katarā, Grieķijā, ASV, Slovēnijā, Marokā un citur.

Īpaši jāizceļ fakts, ka oktobrī filma tiks izrādīta arī Lielbritānijā, 63. BFI (British Film Institute) Londonas filmu festivālā, kas ir viens no vecākajiem un prestižākajiem festivāliem visā pasaulē.

Saistītie raksti

Šogad tajā atlasītas 299 pilnmetrāžas filmas un 116 īsfilmas, tikai septiņas no tām ir animācijas, tajā skaitā arī “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”.

Vasarā filma tikusi arī pie savas pirmās godalgas – tā atzīta par šāgada labāko pilnmetrāžas animācijas filmu bērniem 32. Starptautiskajā bērnu un jauniešu filmu festivālā Isfahanā, Irānā.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Atklās Gitas Sprinces gleznu izstādi
5 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Foto: Atvērta leģendārā kino operatora Valda Eglīša trešā grāmata par profesijas noslēpumiem
18 stundas
LE
LETA
Kultūra
“Zelta globusu” nominantu vidū dominē “Marriage Story”
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Pašvaldību “nulltais” līmenis – spriedzes mazināšanai
9 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Lembergs atkāpies no Ventspils brīvostas pārvaldes valdes
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Gaidāma aukstākā nakts šonedēļ. Prognoze trešdienai
38 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Ja cilvēkam galvā čivina zvirbuļi… Ārlietu ministrs ironizē par Lemberga izteikumiem
2 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Vai ES fondu “neizpļekarēšana” ļauj sasniegt Latvijas stratēģiskos mērķus
1 stunda