“Jelgava” cīnās neizšķirti ar “Beitar” Eiropas līgas kvalifikācijā 0

Latvijas kausa ieguvēji “Jelgavas” futbolisti UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra trešās kārtas pirmajā spēlē ceturtdien “Skonto” stadionā Rīgā cīnījās neizšķirti 1:1 (0:1) pret Izraēlas trešo spēcīgāko komandu Jeruzalemes “Beitar”.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā 55

Jelgavnieku vienības labā vārtus guva Vitālijs Smirnovs, otrā puslaika vidū panākot neizšķirtu rezultātu.

Pirmajās spēles 20 minūtēs vēl nebija izdarīts neviens sitiens pa vārtiem, taču abu komandu spēlētāji bieži spēlēja asi un iesaistījās divcīņās. Viesi izmantoja savu pirmo iespēju gūt vārtus, kad 26.minūtē jelgavnieki savā soda laukumā atstāja nepiesegtu Idanu Veredu. “Beitar” futbolists laukuma malā no līdzjutējiem paņēma Izraēlas karogu un devās ar komandas biedriem svinēt vārtu guvumu.

Jelgavnieki turpinājumā aktīvāk centās izveidot uzbrukumus un drīz tika pie savām iespējām gūt vārtus. No tuvas distances sitienu izpildīja japānis Riotaro Nakano, taču bumbu atvairīja “Beitar” vārtsargs Boriss Klejmans. Drīzumā ar bīstamu, taču neprecīzu sitienu izcēlās Artjoms Osipovs, kurš pirms neilga brīža bija nācis laukumā, nomainot Valēriju Redjko.

Arī otrā puslaika ievadā vārtu gūšanas momentu bija maz, taču aktīvāk uzbruka jelgavnieki, kuriem 70.minūtē izdevās panākt neizšķirtu. Pēc standartsituācijas izspēles pašā vārtu priekšā vārtsarga atsisto bumbu vārtos ieraidīja Vitālijs Smirnovs. Jau minūti vēlāk “Jelgava” varēja izvirzīties vadībā, kad viens pret vārtsargu izskrēja Andrejs Perepļotkins, tomēr viņš tika apturēts.

Otrajā puslaikā vairākkārt nepārliecinoši spēlēja “Beitar” vārtsargs Klejmans, radot jelgavniekiem iespējas iekarot viņa mūri. Savukārt mača beigās viesi divas reizes bija tuvu otro vārtu gūšanai. Vispirms bumba noripoja gar pašu vārtu līniju, tomēr nevienam no viesu komandas futbolistiem neizdevās aizsniegties līdz bumbai, lai raidītu to Kaspara Ikstena sargātajos vārtos. Pēc tam Ikstens glāba “Jelgavas” komandu no vārtu zaudējuma, tverot bumbu rokās pēc sitiena ar galvu no tuvas distances.

“Jelgavas” un “Beitar” atbildes spēle 4.augustā risināsies Izraēlā. Komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā, iekļūs kvalifikācijas “play-off” kārtā.