×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
23. marts, 2012
Drukāt

Jelgavas novada dome atkal cierē uz dārgiem džipiem

caune_ziedonis2

Jelgavas novada pašvaldība ar mērķi atjaunot autoparku plāno iegādāties 13 automašīnas, turklāt novada lēmumprojekti liecinot, ka domes vadība atkal brauks ar dārgiem džipiem, bet ekonomēs uz skolēnu autobusu kvalitāti, piektdien vēsta reģionālais laikraksts “Zemgales ziņas”.

Jelgavas novada domes deputāti komiteju sēdēs ceturtdien atbalstījuši izpildvaras ieceri par vidēja termiņa aizņēmumu Valsts kasē 356 tūkstošu latu apmērā. Novada pārstāve Dace Kaņepone informējusi, ka izdevumos ietverta četru autobusu un deviņu vieglo automašīnu iegāde, kas galvenokārt ir tagadējo automašīnu nomaiņa, beidzoties līzingu termiņiem. Kā vienīgais papildu nepieciešamais transportlīdzeklis ir vieglā automašīna Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra vajadzībām sakarā ar jaunas iestādes izveidi pēc līdzšinējo apvienošanas.

Izpilddirektors Ivars Romānovs, atzīstot, ka likums pašvaldībām liek izvēlēties piedāvājumus ar zemāko cenu, tomēr uzsver: “Lētākais ne vienmēr ir kvalitatīvākais variants.” Tā kā novads, tiklīdz ar mašīnām nobraukti pieci gadi, pārāk daudz tērējot remontiem, pašvaldība izvērtējusi – ekonomiskāka taktika ir transporta vienību nomaiņa pret jaunām.

Novads rēķina, ka aizņēmums Valsts kasē pašlaik ir izdevīgāks nekā operatīvā līzinga nosacījumi. Tāpēc pašvaldībai ekonomiskāks variants ir nevis autotransportu atpirkt, bet gan iegādāties jaunu, skaidro Finanšu nodaļas vadītāja Sandra Kalvāne.

Četri jauniegādājamie autobusi plānoti Zaļenieku, Platones, Līvbērzes pagastu skolēnu pārvadājumiem, arī Sporta centra, kultūras un izglītības jomas funkciju nodrošināšanai, savukārt vieglās automašīnas nomainīs līdzšinējos spēkratus sociālajā dienestā, pagastu pārvaldēs un administrācijā.

Transportlīdzekļi tiks gādāti atklātā iepirkuma procedūrā. Kaņepone saka – nav teikts, ka visus 356 tūkstošus arī iztērēs, jo, piemēram, skolēnu autobusus izvēlēšoties ekonomiskākus. Šī summa aprēķināta, ņemot vērā pašlaik braucamo spēkratu sākotnējās cenas. Piemēram, līdz ar novada izveidi sagādāti trīs 25 tūkstošus latu vērti apvidus auto, vēl viens džips par 20 tūkstošiem, norāda laikraksts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+