Sports
Motoru sports

Jonasam pirmā vieta pasaules čempionāta posma pirmajā braucienā0

Pērnā gada pasaules čempions motokrosā MX2 klasē Pauls Jonass no “Red Bull KTM Factory Racing” komandas svētdien Indonēzijā izcīnīja uzvaru sezonas 13.posma pirmajā braucienā.

Brauciena ievadā sacensību vadībā izvirzījās Jonasa komandas biedrs Horhe Prado no Spānijas, kamēr Latvijas sportists bija otrais. Savukārt brauciena laikā kritienus piedzīvoja Dienvidāfrikas Republikas sportists Kelvins Vlānderens, amerikānis Tomass Kovingtons un Tomass Kjērs Olsens no Dānijas.

Arī Jonass nedaudz vēlāk piedzīvoja kritienu, taču spēja atgūties un devītajā aplī apsteigt Prado. Uzvaru pirmajā braucienā Latvijas motosportistam izdevās nosargāt.

Jonass Prado apsteidza par vairāk nekā četrām sekundēm, bet trešajā vietā esošais brits Bens Votsons atpalika par vairāk nekā 22 sekundēm.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Jonass sestdien ieņēma pirmo vietu kvalifikācijas braucienā.

Jonass Prado apsteidza par gandrīz trīsarpus sekundēm, kamēr trešais bija Votsons, kurš zaudēja vairāk nekā 13 sekundes.

Indonēzijā sacensības notiek otro nedēļu pēc kārtas.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā Jonasam pašlaik ir 535 punkti, kamēr 525 punktus iekrājis Prado. Savukārt trešais ar 404 punktiem ir Olsens.

Tikmēr prestižākajā MXGP klasē pirmajā braucienā uzvaru svinēja Jonasa komandas biedrs Džerijs Herlingss no Nīderlandes, kurš par nepilnām divām sekundēm pārspēja slovēni Timu Gajseru, bet trešais bija vēl viens Jonasa komandas biedrs Antonio Kairoli no Itālijas

MXGP sezonas kopvērtējumā līderis ar 558 punktiem ir Herlingss, kamēr otro vietu ar 541 punktu ieņem Kairoli, bet trešais ar 425 punktiem ir Klēmāns Desaijs no Beļģijas.

Šīs sezonas 12 posmos Jonass izcīnījis piecas uzvaras.

Jonass pērn tika kronēts par pasaules čempionu MX2 klasē, veicot ierakstu Latvijas motokrosa vēsturē.

Pirms tam pasaules čempionātos motokrosā latvieši titulus bija izcīnījuši vien blakusvāģu sacensībās, kur savulaik dominēja Kristers Serģis un Artis Rasmanis, kuriem izdevās piecas reizes kāpt uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Tāpat blakusvāģu sacensībās trīskārtējs planētas čempions ir kantētājs Kaspars Stupelis, bet reizi pie zelta tika arī Kaspars Liepiņš.

Par vicečempionu pērn kļuva Šveices motosportists Žeremijs Sīvers, bet trešais bija Olsens. Sīvers šajā sezonā startē jau prestižākajā MXGP klasē.

Jonass pērn triumfēja sešos posmos un bija labākais 14 braucienos. Pirms tam latvietis pasaules čempionātā bija spējis uzvarēt tikai vienā braucienā, kā arī ne reizi nebija triumfējis posma summā.

2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions, bet aizpērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Latvijas motokrosists izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē.

Šajā sezonā tiks aizvadīti 20 posmi.

LA.lv