×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
16. janvāris, 2015
Drukāt

Kā iedzīvotāji vērtē savas pašvaldības darbu? (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Ieva Miščenkova, pārtikas inspektore, dzīvo Tukuma novadā: “Kopumā Tukuma novada pašvaldības darbs mani apmierina. Tā kā mūsu ģimenē aug divi bērni, mums aktuālākais Tukumā ir bērnu izglītība, veselības aprūpe, nodarbības ārpus skolas un bērnudārza. Izglītības sistēma Tukuma pilsētā ir samērā sakārtota, jo bērniem ir iespēja mācīties kādā no četrām skolām un apmeklēt bērnudārzus, kuros nav milzīgu rindu. Lielāka problēma Tukumā ir veselības aprūpe. Šajā sistēmā strādājošie speciālisti, protams, ar izņēmumiem, ir palikuši tādā kā provinces līmenī – nav nekādas attīstības, tāpēc daudzi tukumnieki nopietnāku problēmu gadījumā apmeklē Rīgas speciālistus. Pati nekad neesmu vēlējusies darboties pašvaldībā – zinu, ka tas nav viegli.”

 

Arvis Urbāns, projektu menedžeris, dzīvo Jaunpiebalgas novadā: “Šobrīd manas pašvaldības darbs mani apmierina, bet vēlētos, lai tiktu vairāk atbalstīta uzņēmējdarbība. Mūsu pašvaldības darbā vairāk nepieciešams iesaistīt jauniešus, jo daži vecie pārāk ilgi jau atrodas tajos krēslos. Ja es būtu pašvaldībā, noteikti ieguldītu lielāku darbu un enerģiju uzņēmējdarbības attīstībā.”

 

Santa Zeidaka, skolotāja, dzīvo Kuldīgas novada Snēpeles pagastā: “Mani pašvaldības darbā apmierina sakoptā pilsēta, darbība sociālajā jomā un Kuldīgā rīkotie pasākumi. Labāka situācija varētu būt ar autoceļiem, kā arī stingrākas prasības privātīpašumu un uzņēmumu apkārtnes uzturēšanai kārtībā, jo joprojām ir daudz nesakoptu teritoriju un ēku. Vajadzētu turpināt sakārtot apgaismojumu gan pilsētā, gan apkārtējos pagastu centros. Ar skolu slēgšanu gan Kuldīgas novadā nesteigtos, bet būtu ļoti uzmanīgi jāizpēta katrā skolā un bērnudārzā esošā situācija. Jācenšas saglabāt katras izglītības iestādes individualitāti, nevis radīt milzīgus “monstrus”, kur pazūd bērns kā personība. Kuldīgā būtu nepieciešams izveidot vēl kādu vietu, kur jauniešiem pavadīt brīvo laiku, kā tas ir, piemēram, kaimiņpilsētā Ventspilī. Būtu lieliski, ja pilsētā varētu uzbūvēt normālu peldbaseinu, lai arī ziemā būtu iespējams baudīt ūdenspriekus.”

 

Ainārs Cauņa, atbild par sabiedrisko kārtību, dzīvo Rēzeknē: “Būtībā var teikt, ka pašvaldības darbs savā ziņā apmierina, jo nevar teikt, ka nekas nenotiek. Protams, vienmēr jau var kaut ko uzlabot un pilnveidot. Piemēram, varētu uzlabot infrastruktūru Rēzeknes pilsētā. Galvenā iela izskatās skaisti un burvīgi, bet sānu un pagalmu ielām netiek pievērsta uzmanība. Pat tad, ja pašvaldībā vēršas iedzīvotāji, notiek gandrīz tāda kā ignorēšana, jo cilvēkiem tiek doti tukši solījumi. Vēl varētu pievērst uzmanību bērnu laukumu ierīkošanai mikrorajonos, lai viss nav koncentrēts vienā vietā, bet pa visu pilsētu. Rēzeknē priecē jauni kultūras centri, piemēram, Latgales vēstniecība “Gors” un Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs”.”

 

Santa Manuilova, Latvijas Universitātes studente, dzīvo Viļānu novada Sokolku pagastā: “Pēdējā laikā mūsu novads ir audzis. Novada centrā Viļānos notiek remontdarbi, tiek atjaunota gan skola, gan kultūras nams, kā arī remontēti ceļi, savukārt manā ciematā ir atjaunots bērnu rotaļu laukums, arī pagasta ēka nesen savesta kārtībā. Infrastruktūras ziņā Viļānu novads plaukst – gan pašvaldība, gan dažādas nevalstiskās organizācijas ir lieliski pastrādājušas. Taču komunikācijas jomā novada pašvaldībai vēl jāmācās izmantot jaunos medijus. Viens “tvīts” reizi mēnesī nav pietiekami! Kultūrā, manuprāt, mums vēl krietni jāpastrādā, jo, piemēram, mūsu novadā ir tikai pāris deju kolektīvu. Vēl bēdīgāka situācija ir ar nodarbinātību, taču slikti rādītāji ir visā Latgalē. Protams, pašvaldības nevar nodrošināt darba vietas, taču būtu jāveicina, lai uzņēmēji atvērtu Viļānu novadā savu biznesu. Ja es darbotos pašvaldībā, vairāk strādātu ar jauniešiem.”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Pilsētvides ziņā pa lielo viss skaisti,tikai nesaprotu kāpēc ar vieglu roku tiek aizlaistas postā skaistās vēsturiskās ēkas visas Pils ielas garumā(bij.Fabriciusa)Vispirms izvāc,laiku pastāv,tad nojauc.Var teikt-vienīgā vērtīgā arhitektūra Ventspilī,ka nekā tā bija pirmā galvenā iela ar turīgo ļaužu namiem.

  2. Pašvaldibās pakalpojumi ir pieejami ļoti selektīvi.Pat līdzjūtības apliecinājumi aizgājēju tuviniekiem un apsveikumi apaļās jubilējās tiek publicēti pēc koruptīvas atlases,par pārējo pakalpojumu pieejamību nerunājot.Praktiski tiek praktizēts kolaboracionistiskās varas stils,kurš vērsts pret latviešu īstajiem patriotiem izmantojot atklāti kriminālas metodes.

  3. dzivoju viena no Marupes ciematiem.Mani dazu pasvaldibas dienestu darbs neapmierina.Piemeram_majaslapa ir sadala “Pajauta savai pasvaldibai”,kur OBLIGATI JANORADA DATI UN e-pasts.KADEL ES NEVARU UZDOT JAUTAJUMU UN TURPAT SANEMT ARI ATBILDI?DOMAJU,KA TADEL,LAI NEUZDOTU NEPATIKAMUS JAUTAJUMUS .ARI AVIZE”MARUPES VESTIS”,KAS IR BEZMAKSAS IZDEVUMS BIEZI NETIEK PIEGADATA VAI ARI AR LIELU KAVESANOS.TAJA IR DOMES PASSLAVINASANAS RAKSTI,PAR NEJEDZIBAM,KAS NOTIEK NOVADA_NEVIENA VARDA!!!!SETNIEKS IETVES NETIRA,SMILTIS NEKAISA.SLIDINIES KA GRIBI.KADAM SUDZETIES BEZCERIGI.TAPAT NEVIENS NEKO NEDARA.NEVIENS NEPARBAUDA,KA DARBS PAVEIKTS.UN VEL=ZEMI VEL ARVIEN KLAJ PERNA GADA LAPAS….NU KAUTKA TA…BET UZSKATA SEVI PAR LABU PASVALDIBU.TRUKST SAVSTARPEJAS KOMUNIKACIJAS.LUDZU,IEKLAUSIETIES SAVA NOVADA CILVEKOS!!!!!!!____

  4. Pašvaldības-korupcijas skola.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Likumprojekts “LELB – vienīgie īstie luterāņi”

Vairāki Saeimas deputāti iesnieguši likuma labojumus, lai noteiktu, ka valsts atzīst Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) darbības nepārtrauktību Latvijā un ka LELB ir vienīgā tiesību pārmantotāja luteriskajai baznīcai, kas darbojās Latvijā līdz 1940. gadam.

Pašlaik spēkā esošo LELB likumu plānots papildināt ar preambulu, kurā būtu noteikts gan augstāk minētais, gan tas, ka LELB izveidojusies luteriskās reformācijas kustības ietvaros 16. gadsimtā, darbību sākusi pirms Latvijas dibināšanas un nepārtraukti darbojusies Latvijā arī okupāciju laikā. Grozījumi likumā paredz vēl vairākas citas izmaiņas. Likumprojektu sagatavojusi LELB Tiesību komisija un apstiprinājusi baznīcas Bīskapu kolēģija. LELB pārstāvji vērsušies pie 12. Saeimas deputātiem ar lūgumu parakstīt šo likumprojektu.

Taču Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca ārpus Latvijas (LELBĀL) pauž uzskatu, ka piedāvātie grozījumi nepamatoti ierobežo baznīcas draudžu pašnoteikšanās tiesības. Likumprojekts esot izstrādāts bez konsultācijām ar citām luterāņu baznīcām Latvijā. LELBĀL norādīja, ka patlaban Latvijas teritorijā un ārpus tās darbojas trīs luterāņu baznīcas un to draudzes kā tās LELB pēcteces, kuras darbību pārtrauca Otrais pasaules karš un sekojošā okupācija. Līdz ar to būtu pareizi vienoties par baznīcu līdzvērtīgu sadarbību, nevis netaisni izcelt vienas absolūtu prioritāti, uzskata LELBĀL.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+