foto – fibaeurope.com

Juniores astoņniekā, kadeti noturas elitē 0

Eiropas jaunatnes basketbola vasaras beigās Latvijas kadetu izlases puiši Ukrainā izmisīgi cīnījās par palikšanu elitē, bet Ungārijā ceļu uz to ar divām uzvarām sāka bruģēt mūsu juniores.

FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā!
“Es pat nespēju iedomāties, ka pieaugušai sievietei var kaut ko tādu teikt” – sieviete vilcienā piedzīvojusi nepatīkamu izturēšanos no diviem pusaudžiem
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 24

Eiropas U-18 čempionāta B divīzijas turnīrā Miškolcā latvietes sev nodrošinājušas vietu labāko astoņniekā. “LA” jau ziņoja par viņu uzvaru pirmajā spēlē pret vienaudzēm no Rumānijas (59:51). “Mača 12. minūtē zaudējām ar 7:24, taču panikas nebija. Varēja redzēt, ka nevis rumānietes uzvar, bet gan mēs zaudējam stresa radīto kļūdu un neprecīzo metienu dēļ, kā arī cīņā pie groziem. Pirmā puslaika vidū meitenes nomierinājās, un sāka izdoties viss, kas nesanāca sākumā. Ļoti karstais laiks Miškolcā milzīgu nozīmi piešķir spēlētāju rotācijai. Mums neviena laukumā nebija ilgāk par 27 minūtēm, tāpēc komanda spēlēt ar lielu enerģiju varēja līdz mača beigām,” pirmo uzvaru komentē Latvijas izlases galvenais treneris Rūdolfs Rozītis. Otro latvietes guva pret Skotijas izlasi, kuru pirms gada uzveica ar 101:29, bet tagad – krietni pieticīgāk (80:54). Šodienas cīņa pret laukuma saimniecēm ungārietēm būs ne tikai par pirmo vietu C grupā, bet arī par līdzi ņemamu uzvaru uz otro posmu. Pirmajās spēlēs mājinieces bija pārliecinošākas – 95:38 pret Skotijas un 91:61 pret Rumānijas juniorēm.

Tikmēr trenera Mārtiņa Fomina vadītā Latvijas kadetu izlase Eiropas U-16 čempionātā Kijevā cīnījās par vismaz 13. vietu, lai neizkristu no elites divīzijas. Iespēja vienā spēlē atrisināt pašu radītās problēmas bija pret nesen pārspētajiem lietuviešiem, taču šoreiz zaudējums ar 74:83. Izdzīvošanas taciņa kļuva šaurāka – nu vajadzēja divas uzvaras. Pirmā pret Melnkalnes izlasi (71:69) nāca saspringtā mača galotnē, bet svētdien izšķirošajā spēlē par 13. vietu pret vienaudžiem no Beļģijas latviešiem izdevās revanšēties par zaudējumu čempionāta vidusdaļā (80:84 papildlaikā) un palikt elitē – 73:62.

Basketbols

EIROPAS U-18 ČEMPIONĀTS, B DIVĪZIJA

* Latvija – Skotija 80:54 (20:11, 37:19, 59:38), Bīriņa 15+9 AB, Buša 10, Pētersone 9, Krēsliņa 8, Laksa 7, Štolce 6, Hudjakova, Bērziņa un Markāne pa 5, Lūķe 4, Džarcāne 3+8 AB, Frīdenberga 3.

EIROPAS U-16 ČEMPIONĀTS

Par devīto vietu

* Latvija – Lietuva 74:83 (30:29, 45:44, 50:62), Kohs 19, Krūmiņš 13, Garoza 12+11 AB, Birkāns 11, Krauklis 8, Kokins 4, Raimo 3, Strautiņš un Zoriks pa 2.

* Latvija – Melnkalne 71:69 (17:12, 40:30, 56:59), Strautiņš 20, Kohs 19, Birkāns 14, Garoza un Krūmiņš pa 6, Raimo 4, Zoriks 2.

* Latvija – Beļģija 73:62 (15:17, 30:30, 52:48), Strautiņš 17, Birkāns 15, Krūmiņš 11, Zoriks 10, Kokins 6, Raimo 5, Kohs 4, Krauklis 3, Garoza 2.