×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
30. marts, 2015
Drukāt

Jūrmalā Lieldienas sagaidīs tautiskās un starptautiskās noskaņās

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Svētdien, 5. aprīlī, daudzviet Jūrmalas pilsētā risināsies Lieldienām veltīti pasākumi – olu krāsošanas radošās darbnīcas, putnu būrīšu izgatavošana, šūpošanās, koncerti ar koru, folkloras kopu, dziedātāju un dejotāju piedalīšanos, portālam LA.lv pastāstīja pilsētas sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Leite.

Jūrmalas brīvdabas muzejā no plkst. 13 līdz 16 varēs svinēt Lieldienas latviešu tradīcijās. Darbosies olu krāsošanas radošā darbnīca, kurai nepieciešamās olas, sīpolu mizas, augus un citus dabīgos materiālus krāsošanai būs sagatavojuši muzeja darbinieki. Izrotātās olas varēs izvārīt kopīgā katlā uz ugunskura.

Mazos un lielos dzīvnieku draugus iepriecinās šķirnes trusīšu un zīda vistiņu izstāde. Bērni varēs iesaistīties arī putnu būrīšu izgatavošanas darbnīcā un paši izvietot putnu būrīti mežā vai savā piemājas dārzā. No plkst. 14 līdz 15 bērni varēs līdzdarboties Jūrmalas jauniešu teātra pasakainā riņķa dancī “Ķepa pie ķepas, ļipa aiz ļipas”.

Pie Jūrmalas Kultūras centra Majoros plkst.12 sāksies biedrības “Balkānu zieds” rīkots Lieldienu pasākums “Ripo oliņa apkārt pasaulei” ar akardeonista Radovana Popova (Serbija), deju kolektīva “Solo” un koru “Jūrmala” un “Spārnos” piedalīšanos. Darbosies olu apgleznošanas darbnīca, ko vadīs viesmākslinieki no Horvātijas.

Kauguru kultūras nama pagalmā no plkst. 13 līdz 16 notiks koncerti un radošās darbnīcas visai ģimenei. Plkst. 13 Lieldienu tradīcijas ar folkloras kopu “Skance”, 13:30 deju koncerts ar Jūrmalas Kultūras centra deju kolektīvu “Zālīte”, “Tapa”, “Vēlreiz” un “Ābelīte” piedalīšanos. Plkst. 14:30 uz skatuves kāps Normunds Rutulis, bet plkst. 15 sāksies izrāde bērniem “Lieldienu Zaķa skola” ar Čučumuižas rūķiem.

Ieeja visos Lieldienu pasākumos Jūrmalā bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+