Jūrmalai pietrūka viens metiens, Jēkabpils uzvar Ventspili 0

LBL čempionāta pusfinālā tā debitanti favorītiem neko dāvināt negrasās – “VEF Rīga” ar milzu grūtībām uzvarēja Jūrmalā, bet BK “Ventspils” no Jēkabpils atgriežas ar zaudējumu.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139

Ja Aigars Šķēle pēdējā sekundē būtu iemetis trejaci, “VEF Rīga” nometnē varētu pārskatīt, vai komandas gara uzlabošanā un labākas spēles panākšanā savus spēlētājus uz pusslodzi nevajadzētu iekārtot kādā ar basketbolu nesaistītā darba vietā. Par to, ka Ainaram Zvirgzdiņam izdevies Jūrmalā izveidot komandu, kura no favorītiem nebaidās un ar pārliecību dara sarunātās lietas, rakstīts jau vairākkārt. Regulārās sezonas spēlē “VEF Rīga” par to Dubultos jau pārliecinājās. Ja toreiz tas šķita kā sensācija un negadījums čempionu laiskajā dzīvē, tad tagad jau var teikt – nē, tā bija likumsakarība. Jo Jūrmalā ir komanda, kas spēlē savu basketbolu un lieliski izmanto pretinieka vājās vietas. Rīgā ir liela nauda, ambīcijas, skaļi uzvārdi un uz rezervistu soliņa pārturēti talanti, ir ārzemnieks treneris, taču visas sezonas garumā nav paša galvenā – komandas spēle. LBL izslēgšanas turnīram vefiņš  varēja gatavoties mēnesi. Pirmās divas spēles pret jūrmalniekiem rāda, ka ar to nav bijis pietiekami, lai izārstētu sezonas laikā ielaistās slimības.

“Taurenīša” zāle Dubultos bija pārpildīta jau pus stundu pirms spēles sākuma. Komandas līdzjutēji ticēja, ka Zvirgzdiņš ar savu komandu var radīt vēl vienu brīnumu. Nebija tālu – 37. minūtē laukuma saimnieki bija vadībā ar 78:75. Tikai tad “VEF Rīga” izdevās gūt deviņus punktus pēc kārtas (78:84) un nosvērt uzvaras kausus savā pusē. Lai gan iespēja bija arī Jūrmalai – Aigars Šķēle ar diviem tālmetieniem atgrieza intrigu, bet trešais, kas vārēja būt uzvaras vērtē, grozā tomēr nekrita. Skaista spēle “Jūrmala/Fēnikss” izpildījumā, kura katrs zināja savu vietu un savus pienākumus. Kā odziņa uz šīs tortes šoreiz jāliek Iļjas Gromova bumbas trieciens grozā pāri pretinieku amerikāņiem. Pat ja “VEF Rīga” šo sēriju uzvarēs trīs spēlēs (nākamā otrdien Talsos), spēki būs patērēti neplānoti daudz. Svētdien 77 no komandas 86 punktiem guva pamatsastāvs – vēl viens apliecinājums, ka šīs uzvaras nāk ļoti grūti.

Vēl nepatīkamākā situācijā nokļuvuši regulārās sezonas uzvarētāji BK “Ventspils”, kam ar uzvarētām trīs ceturtdaļām nepietika kopējai uzvarai Jēkabpilī. Ja pirmajā puslaikā ventiņu aizsardzība bija sezonas ierastajās normās, tad trešajā ceturtdaļā BK “Jēkabpils” ar varenu aizmuguri no tribīnēm kurzemnieku grozā sabēra 28 punktus! Un tika vadībā! Spēles izskaņā BK “Ventspils” pat panāca vadību, taču lielisku galotni nospēlēja Rinalds Sirsniņš. Pēdējās divās minūtēs precīzs tālmetiens no metriem astoņiem, lieliska pick’n’roll sadarbība ar Pāvelu Veselovu un visbeidzot līdz ar spēles beigu signālu iemests uzvaras grozs – Jēkabpils varēja laisties vēl nebijušā uzvaras dejā. Bet Ventspilī tikmēr droši vien jārīko soda metienu treniņš – 17 garām aizmesti sodiņi (35/18) ir no sērijas “bez komentāriem”.

LBL ČEMPIONĀTS

Pusfināli

“Jūrmala/Fēnikss” – “VEF Rīga” 84:86 (22:25, 45:41, 64:64). Šķēle 23, Gromovs 14, Pinete 13; Janičenoks 22, Robinsons 18+11AB, Nikss 15. Sērijā 0-2.

BK “Jēkabpils” – “VEF Rīga” 75:73 (11:18, 27:35, 55:49). Sirsniņš 15, Hlebovickis, Barnīss pa 14; Timma 17, Viljamss 16, Zaķis 11. Sērijā 1-1.