LETA

Jūrmalas dome neizpratnē par kredīta nosacījumiem Ķemeru sanatorijas iegādei 0

Jūrmalas dome ir neizpratnē par Finanšu ministrijas (FM) izvirzītajiem nosacījumiem, kas pašvaldībai jāizpilda, lai tā varētu saņemt 4,7 miljonu latu aizņēmumu Valsts kasē Ķemeru sanatorijas iegādei, pavēstījas Jūrmalas domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Reklāma
Reklāma

 

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Lasīt citas ziņas

Domē uzsvēra, ka pašvaldība ir pieņēmusi vairākus būtiskus stratēģiskus lēmumus, lai kultūrvēsturiski nozīmīgais objekts iegūtu stabilu saimnieku pašvaldības personā.

“Esam pārliecināti, ka domes apņemšanās patlaban ir vienīgais risinājums, lai glābtu kultūrvēsturisko pieminekli, kam steidzami, vēl pirms sākas ziemas sezona, nepieciešama konservācija. Jebkura birokrātiska kavēšanās realitātē apdraud ēkas stāvokli, kas jau šobrīd ir vērtējams kā kritisks,” uzsvēra Jūrmalas mērs Gatis Truksnis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš atzīmēja, ka trešdien Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padome sēdē Jūrmalas dome sniedza vispusīgu informāciju par pieprasījuma mērķiem un pašvaldības finansiālajām iespējām Ķemeru sanatorijas kompleksa glābšanai.

“Sēde norisinājās pozitīvā un konstruktīvā gaisotnē, tādēļ it kā guvām pārliecību, ka mūsu pieprasījums valstiski tiek atbalstīts un vienīgais, kas domei jāizdara – jāiesniedz precizējoša informācija, ko arī plānojam šonedēļ izdarīt. Taču pēc padomes sēdes FM mājaslapā tika publicēta informācija, kas īsti neatbilst padomes sēdes laikā runātajam un faktiski uzliek Jūrmalas domei par pienākumu pildīt mājasdarbus, kas ir valsts un citu institūciju, nevis Jūrmalas domes kompetencē,” klāstīja mērs.

Pēc Trukšna teiktā, viena no svarīgākajām padomē pārrunātajām problēmām bija par iespējamajiem riskiem saistībā ar mantinieku tiesību aizsardzību Latvijā un kreditoru interešu neievērošanu. “Zvērinātu advokātu birojs “Raidla Lejiņš&Norcous” ir publiskojis vēstuli, kurā pausts viedoklis, ka Ķemeru sanatorijas pārdošana Jūrmalas domei bez izsoles ir pretēja tiesību aktu prasībām un kreditoru interesēm. Izskatot šo vēstuli, Jūrmalas pilsētas dome neredz nekādu pamatu atcelt savu lēmumu iegādāties Ķemeru sanatorijas kompleksu par piespiedu pārdošanas vērtību, lai nodrošinātu tā iekonservēšanu un saglabāšanu,” viņš paskaidroja.

Mērs norādīja, ka FM uzdevums Jūrmalas domei – sniegt izvērtējumu par advokātu biroja vēstulē minētajiem iespējamajiem riskiem – ir valsts, nevis pašvaldības pienākums un kompetence.

“Mēs pilnībā piekrītam padomes nosacījumam, ka Jūrmalas dome varētu iegādāties Ķemeru sanatorijas kompleksu tikai tad, ja šīs ēkas tiks atbrīvotas no esošajiem apgrūtinājumiem, – tāds vienmēr ir bijis arī Jūrmalas pilsētas domes uzstādījums attiecībā uz nekustamā īpašuma iegādi. Taču nekustamā īpašuma atbrīvošana no apgrūtinājumiem ir maksātnespējas administratora pienākums, tādēļ uzskatām, ka ir nekorekti norādīt, ka tas ir Jūrmalas domes mājasdarbs”,” sacīja Truksnis.

Reklāma
Reklāma

Viņš atzīmēja, ka šīs nedēļas laikā padomei tiks iesniegts rakstisks apliecinājums, ka Jūrmalas pašvaldība ir spējīga nodrošināt nepieciešamo finansējumu sanatorijas kompleksa uzturēšanai un konservācijai no sava budžeta, kā arī jau šogad no pašvaldības 2013. gada budžeta līdzekļiem šiem mērķiem tiks piešķirti 236 tūkstoši latu.

“Jūrmalas dome no savas puses ir veikusi visas nepieciešamās darbības, lai uzņemtos atbildību par kultūrvēsturiskās vērtības – Ķemeru sanatorijas – glābšanu. Tas, kas šobrīd ir nepieciešams – lai valsts atrisina tos jautājumus, kas ir tās kompetencē, turklāt tas jādara steidzami, bez nevajadzīgiem birokrātiskiem šķēršļiem, jo Ķemeru sanatorijas glābšanas darbi ir jāsāk nekavējoties. Jūrmala ir gatava uzņemties šo atbildību, un vēlamies, lai valstiski tas nepārprotami tiktu atbalstīts,” teica Truksnis.

Finanšu ministrija trešdien paziņoja, ka Jūrmalas dome varēs saņemt 4,7 miljonu latu aizņēmumu Valsts kasē Ķemeru sanatorijas iegādei, tomēr pašvaldībai jāizpilda uzdotos mājasdarbus un jāiesniedz trūkstošo informāciju, kas apliecina, ka izvēlētais Ķemeru sanatorijas iegādes darījums atbilst normatīvajos aktos noteiktajām prasībām.

“Jūrmalas pilsētas dome saņems Valsts kases aizņēmumu tikai tad, kad Ķemeru sanatorijas ēkas tiks atbrīvotas no esošajiem apgrūtinājumiem (nekustamajam īpašumam ir ķīlas apgrūtinājums komerciestādē), pašvaldība iesniegs apliecinājumu, ka darījums pilnībā atbildīs normatīvo aktu prasībām komercdarbības atbalsta jomā. Tāpat Jūrmalas domei jāiesniedz izvērtējums zvērinātu advokātu biroja “Raidla, Lejiņš&Norcous” vēstulē minētajam par iespējamiem riskiem, kas saistīti ar mantinieku tiesību un interešu aizsardzību Latvijā un kreditoru prasījumu neievērošanu,” skaidroja FM.

Jau ziņots, ka Jūrmalas pilsētas dome 27.jūnijā ārkārtas sēdē atbalstīja Ķemeru sanatorijas iegādi. Pašvaldība  iegādāsies nekustamos īpašumus Tukuma ielā 2, Emīla Dārziņa ielā 15, Alejas ielā 6 un Miervalža Ķemera gatvē 5, kā arī kustamo mantu un kultūras priekšmetus. Ķemeru sanatorijas īpašnieka “Ominasis Latvia” kreditori 17.jūlijā piekrita pārdot Jūrmalas pilsētas domei uzņēmumam piederošo sanatoriju. Tā tiks pārdota pašvaldībai par 3,9 miljoniem latu bez pievienotās vērtības nodokļa.

Jūrmalas pilsētas tiesa februārī  “Ominasis Latvia” atzina par maksātnespējīgu. Uzņēmumam piederošajā Ķemeru sanatorijā apstājušies renovācijas darbi, kurus veica sanatorijas privatizētājs “Ominasis Italia S.R.L”. Vēsturiskais kūrorts pašlaik ir kritiskā stāvoklī.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.