×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. jūlijs, 2013
Drukāt

Kā cīnīties ar melnajām skudrām?

melnas-skudras2

“Kā dārzā cīnīties ar mazajām, melnajām skudriņām, kas apēd pat visas jaunās atvasītes?” 
Benita Rentniece Burtnieku novadā

 

Pirms uzsākt cīņu ar skudrām, jāapskatās, vai dārzā nav savairojušās laputis. Skudras labprāt mielojas ar šo kaitēkļu izdalījumiem. Sūcējkaitēkļu ierobežošanai dārzkopības veikalos var iegādāties dažādus pieskares vai sistēmas iedarbības insekticīdus.

– Mazā dārzā ieteicamāk lietot videi nekaitīgākus līdzekļus. Vajadzētu regulāri rušināt un izjaukt pūžņus, nevis mēģināt iebarot skudrām indes, – iesaka šo kukaiņu pētnieks, Latvijas Dabas muzeja entomologs Jānis Dreimanis. – Turklāt arī nelielā teritorijā var būt vairāki pūžņi, un ķimikāliju koncentrācija tad izrādītos par mazu.

Vairākkārt pārrokot un irdinot augsni, ir traucēta skudru vairošanās, tāpēc saimes pārceļas uz citu, drošāku, vietu.

Efektīvas ir pašķidras saldas ēsmas, ko noliek uz skudru ceļiem, piemēram, lēzenos traukos ieliets cukura sīrupu vai vecs ievārījums, kas sajaukts ar borskābi. To saēdušās, skudras ir pagalam.

Veikalos piedāvā daudz dažādu līdzekļu. Skudru iznīcināšanai dārzā un siltumnīcā paredzēts, piemēram, vācu firmas “Detia Degesch” pulveris, ko izkaisa uz skudru takām vai pūžņiem (10 g uz kvadrātmetru). Skudras un kāpurus var izķert ar līmes jostām (var iegādāties, piemēram, firmas “Aeroxon” piedāvātās), ko ar lipīgo pusi uz augšu aptin ap ābeļu un ķiršu stumbriem. Tās nesatur indi, ir izturīgas pret mitrumu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+