×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2014
Drukāt

Vai uzskatāt, ka Ingrīdai Circenei ir jāuztic veselības ministres portfelis? (15)

Foto - LETAFoto - LETA

Edīte Vītola, 
ģimenes ārste Vidrižu doktorātā:
 “Es nevēlos, lai turpinātos Ingrīdas Circenes iesāktā jaunā politika, kad ģimenes ārstam būs jākļūst kā tādam nodokļu administratoram, kurš noteiks, kuram pacientam pienākas un kuram nepienākas medicīniskā aprūpe. Strādājot laukos, es redzu, ka ir daudz tādu cilvēku, kuri nemaksā iedzīvotāju ienākuma nodokli, jo viņiem nav legāla darba. Viņiem pieder pāris hektāru zemes, kāda cūka, govs, kas nodrošina iztikšanu, pastrādā kādu gadījuma darbu, un tas arī viss. Ja Saeima pieņems Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu, šiem cilvēkiem visas konsultācijas pie ārstiem, kā arī analīzes un plānveida ārstēšana būs par maksu, ko viņi nespēs segt. Tātad viņiem nekas cits neatliks kā tad, kad slimība jau būs progresējusi, saukt ātro medicīnisko palīdzību. Jau tagad droši varu apgalvot, ka manā apkalpojamajā teritorijā būs daudz tādu cilvēku, kuri paliks bez veselības aprūpes. Ja valstī būtu pietiekami daudz darba vietu, kur strādāt, saņemot tik lielu algu, lai varētu nomaksāt nodokļus, un cilvēki šo iespēju neizmantotu, tad vēl varētu saprast prasību – ja nemaksā nodokļus, ārstēšanos sedz no savas kabatas. Kamēr darba tirgū ir lielas problēmas, tikmēr Circenes virzītā politika ir nepieņemama.”

Andris Lasmanis, 
ģimenes ārsts Rīgā:
 “Man vienalga, kas to putru maisa – vai tā ir Circene vai kāds cits. Neviens ministrs pie pašreizējās medicīnai piešķirtās valsts dotācijas nebūs labs. Kā lamā Circeni, tā lamās arī citus, jo viņi neko daudz nespēs paveikt. Būtībā jau visa veselības aprūpes politika ir ļoti viltīga – politiķi apgalvo, ka valsts it kā sedz lielu daļu pacientu ārstēšanas izdevumu, bet faktiski slimnieks no savas kabatas par veselības aprūpi ir spiests maksāt vairāk nekā pusi no izdevumiem. Tāpēc ir atklāti jāpasaka – tie, kuriem ir nauda, lai maksā paši, bet kuriem tās nav, lai maksā valsts.”

Daina Lustika, 
ģimenes ārste Rīgā:
 “Visi ministri tautas acīs būs labi tad, ja politiķi parūpēsies, lai medicīna netiek apdalīta. Veselības aprūpei ir jāpiešķir tikpat liels procents no iekšzemes kopprodukta kā citās Eiropas Savienības valstīs. Būtu ļoti apsveicami un lietderīgi, ja nākamais veselības ministrs tomēr ņemtu vērā arī praktizējošo ārstu asociāciju ieteikumus.”

Ginta Kociņa, 
ģimenes ārste Jaunjelgavas novadā:
 “Jābeidz nepārtrauktās veselības aprūpes reformas, tāpēc nevēlos, lai Ingrīda Circene turpinātu vadīt ministriju, jo viņa tās nepārtrauks. Tās reformas ir novedušas līdz tam, ka pacientiem par valsts kvotu vairs nav pieejami speciālisti. Aizvadītā gada decembrī gandrīz visas kvotas bija izsmeltas. Ja slimnieku steidzami vajadzēja izmeklēt, piemēram, ar ultrasonogrāfu, tas par valsts budžeta naudu nebija iespējams. Bija pat tā, ka apzvanīju 15 ārstniecības ie­stādes, lai meklētu savam pacientam pieejamu izmeklēšanu par valsts naudu, taču izrādījās, ka tā nav pieejama nekur. Pat pie ginekologiem varēja tikt tikai par saviem personīgajiem līdzekļiem. Tas nav normāli.”

Uzziņa


 Latvijas Ģimenes ārstu asociācija un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija uzskata, ka veselības ministres Ingrīdas Circenes virzītais veselības aprūpes finansēšanas likumprojekts atceļ veselības politikā pierādītos – sabiedrības veselībai svarīgos – principus. Proti, visaptverošu finanšu aizsardzību un pakalpojumu pieejamību, kā arī zemus līdzmaksājumus primārajā veselības aprūpē.

 Daļai Latvijas sabiedrības, kas neatbilst likumprojektā noteiktām iedzīvotāju grupām, tikšot liegta valsts apmaksāta veselības aprūpe (izņemot akūtu saslimšanu ārstēšanu). Tas pasliktinās sabiedrības veselību un esošo resursu ekonomiju.

 Likumprojekts esot pretrunā arī ar iepriekš apstiprināto veselības politiku, kas noteikta Sabiedrības veselības pamatnostādnēs 2011. – 2017. gadam. Tur norādīts, ka “sabiedrības veselības politikas virsmērķis ir pagarināt Latvijas iedzīvotāju veselīgi nodzīvotos dzīves gadus un novērst priekšlaicīgu nāvi, saglabājot, uzlabojot un atjaunojot veselību.

 Abas ģimenes ārstu asociācijas uzskata, ka veselības ministres Ingrīdas Circenes īstenotā veselības politika ir sabiedrībai bīstama.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. vispar no politikas jadzen prom

 2. Kā var vadīt nozari ministre, kura izskatās,ka necieš savas nozares pārstāvjus ģimenes ārstus un dara vsu, lai šo nozari padarītu neefektīgāku un birokrātiskāku.Šī ir vissliktākā veselības ministre, kas bijuši ,tāpēc tikai Circenes dēļ par Vienotību vairs nebalsošu.

 3. Atbalstu! Nodokļi ir jāmaksā! Ja Lietuva var, mēs arī varēsim. Pensionāri lai neuztraucas, uz viņiem tas neattieksies.

 4. mani kā vecu hokejistu, šie viņas solījumi par zāļu cenām ir absurds. esmu kroplis, nekas nemainas. vajaga atlaiddes tiem, kam aiz 70.

 5. Circenes kundzes nostāja var novest pie Latvijas iedzīvotāju veselības kvalitātes pazemināšanās un sadārdzināšanās.Liedzot medicīnas un sanitārijas pakalpojumus vienai grupai, paplašināsies tādas salimšanas, kā kašķis, helmintoze, A hepatīti, KZT salimšanas, utainība, AIDS, transmisīvie hepatīti, TBC.
  Jaunatne neiet mācīties par Ārsta palīgiem, jo sapratusi, ka der tikai Latvijā un Krievijā. Bez Ārsta palīgiem lauki paliek bez medicīniskā atbalsta un izglītības.

 6. Noteikti JĀ! Vismaz tiks ieviesta normāla kārtība civilizētā valstī – obligātā veselības apdrošināšana. Un tie iebildumi, kas ir pret obligāto veselības apdrošināšanu – visneiedomājamākās atrunas, resp., pupu mizas. Tam, kas maksā valstij nodokļus, ir jābūt skaidram, ka daļa viņa maksājumi novirzīsies veselības lietām. Tam, kas nemaksā, maksās pats. Citādi – es maksāju nodokļus, bet no manis maksātajiem nodokļiem tiek citam, kas pusi algas saņem aploksnē vai visu – aploksnē. Tie dzīvo daudz labāk nekā es – nodokļu maksātāja. Kāpēc uztraucas ģimenes ārsti? Viņu uztraukuma pamatā naudas lietas. Ne jau interese par pacientu. Labam ģimenes ārstam pacientu netrūkst un netrūks.

  • šodien Tu esi nodokļu maksātājs,bet rīt valdība sadomās pacelt jau tā nesamērīgos nodokļus savai labklājībai un Tu būsi bezdarbnieks uz dažiem mēnešiem,pēc tam nereģistrēts bezdarbnieks bez jebkādiem medicīnas pakalpojumiem.Es arī reiz domāju,ka ar mani tā nekad nenotiks

 7. Noteikti nē jo viņa par maznodrošinātiem vispār nedomā,jo tiem arī vajadzēs medicīnas pakalpojumus.

 8. Noteikti nē

 9. Pavisam īsi: normāli būtu, ja kādas partijas valdības vadītājs atkāpjas, tad visiem tās partijas ministriem jāpaliek opozīcijā un valdība jāveido no citu partiju pārstāvjiem! Tai skaitā arī Circenes kundzei.

 10. Jau pasen liekas – ģimenes ārsti labprāt neko nemainītu. Tikai dzirdam – šis priekslikums neder, dodiet citu… Faktiski – darbojamies pa vecam. Domāju, ka problēmas ir 23 gadu ilgajās ākstībās šai nozarē, kur ministri mainās, nauda plūst, bet kaut cik nopietna skatījuma nav. Krāšņi remontētās tukšās slimnīcas. Iepirktie un nenoslogotie aparāti. Ģimenes ārsti, kas suta vai nesūta izmeklēties tālāk (kompetence?). Viss tiek runāts gadiem. Un? Lai ministre darbojas un kādu lietu padara līdz galam! 🙂

 11. Kā paciente saku – JĀ!!! UN VĒLREIZ JĀ!!! Sakiet: 1) KURŠ NO gudrajiem ārstiem 23 gadus IELAISTO PURVU medicīnas nozarē spēj nosusināt un savest kārtibā, jA šajā nozarē ministri mainās kā apakšveļa? 2) vēl lielāku NEIZPRATNI rada aklums, proti: VAI TAD NEVIENS NO DAKTERIEM, ĢIMENES ĀRSTIEM un MINISTRIEM NEREDZĒJA, KĀ TĪŠI TIEK GREMDĒTA ŠĪ NOZARE-MEDICĪNA MŪSU VALSTĪ? 3) Piemin it kā garām skrejot kaimiņu – Igaunijas un Lietuvas pieredzi un sasniegumus – un pat LA bija intervija ar Lietuvas Veselības ministru, bet KUR ŠĪS PIEREDZES PIELIETOJUMS KAUT VAI DAĻĒJI vai IGAUNIJAS PIEMĒRS??? K U R ?!! Tagad ir cilvēks, kas vēlas un strādā, taču PILNĪGI KNĀBĀ NOST!! Trakākais ir tas, ak TAGAD VISI TIK GUDRI … DREBUĻI krata no tās drausmīgās nolikšanas, skaļām un netaisnām frāzēm ministres adresē!!! Būtu palīdzējuši viņai darbā, lai BEIDZOT izkustas stāvošais vezums, jo iedzīvotāji mirst lielā skaitā katru gadu!??

 12. Circenes kundze nespēj sakārtot arī Ārstu laīgu jautājumu. Jau vairākus gadus.Ārsta palīga diplomi nav derīgi Eiropā. Tas ir pierādīts fakts Somijā un Vācijā. Jā ārsta palīgs der tikai Latvijā, Krievijā, Ziemeļkorejā un Mongolijā, tad jāparasa , kā interesēs strāda Veselības ministrija.

  • Akmens IzM darzina. Domaju, ka tada veslibas ministra Latvija nav bijis neatkaribas gados, kuram ir kaut kada jega medicina. Un gimenes arsti lai neslupst, bus jastrada un naudina jasanem pec fakta,bet nevis no pieregistreto pacientu skaita. Par pierakstiem neatgadinasu.

Draugiem Facebook Twitter Google+