Latvijā
Novados

Kā Vecumnieku domes deputāta radinieki tikuši pie vēl viena ceļa? 16

Kadrs no video

Kamēr daudzviet Vecumnieku novadā ceļi ir teju neizbraucami, līdz novada domes deputāta dēla mājām izbūvēts pavisam jauns ceļš, kaut līdz saimniecībai ved arī cits ceļš. Iedzīvotāji bažījas, ka deputāts, kurš ir arī atbildīgais par ceļiem novadā, izmantojot statusu, izlīdzējis dēlam, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Vecumnieku novada iedzīvotāji izrāda vairākus sliktā stāvoklī esošus ceļus, no kuriem dažs izbraucams vien ar apvidus automašīnu. Tiesa, iedzīvotāji visiem, tai skaitā domniekiem, atgādina, ka gar tiem dzīvo ļaudis.

Neapmierināts ir arī jaunais zemnieks Mārtiņš, kurš pavisam nesen iegādājās lauku īpašumu, bet saimniekošana ir apgrūtinoša sliktā ceļa dēļ, pa kuru braucot, lauž automašīnu.

“Ar novada ceļiem saskaros ik dienu. Ir manāmi daudz vietu, kur nāktos pielabot, bet cik noprotu, mūsu novadā attiecībā uz ceļiem nav finansējuma. Tā tiek vienmēr atbildēts uz jautājumiem par kaut kā labošanu,” teic Mārtiņš.


Domnieka radiniekiem divi labi ceļi, pārējiem – neviena

Mārtiņš un citi iedzīvotāji uzskaita vairākus ceļus novadā, pa kuriem pārvietoties ir apgrūtinoši. Vecumnieku novada domes deputāts un galvenais novada ceļu uzraugs Mārtiņš Mediņš, vaicāts par ceļu stāvokli pašvaldībā, atbild, ka tie ir sliktā stāvoklī.

Tomēr iedzīvotāji demonstrē situāciju ap domnieka M. Mediņa dēla zemnieku saimniecību: no lielceļa līdz īpašumam izsenis ved ceļš, ko vietējie sauc par vienu no labākajiem novadā, taču šogad līdz domnieka dēla saimniecībai no tā paša lielceļa vairāku simtu metru garumā izbūvēts vēl viens ceļš.

”Kāpēc tas tiek darīts? Es nezinu. Varbūt saimnieks [domes deputāta M. Mediņa dēls] par saviem līdzekļiem izbūvējis. Varbūt ilgi krājis zeķē. Nezinu. Viņš ir salīdzinoši jauns zemnieks. Diez vai viņam ir tik daudz naudas. Ja tur tērēti domes līdzekļi vai izmantots dienesta stāvoklis, tas ir skumji un nesmuki pret pārējiem novada iedzīvotājiem,” viedokli pauž zemnieks Mārtiņš.

Tāpat iedzīvotāji norāda, ka ar labu ceļu nav apdalīta piekļuve Ausekļu dzirnavām, ko Mediņi nopirka pirms vairāk nekā 10 gadiem un iekārtoja kā brīvdabas muzeju, tai pat laikā rāda pamestu vietu ”Lauku tūrisma klubs”, kurš darbību esot pārtraucis, jo līdz tam piekļuve ir apgrūtinoša.

Viss esot ”tīrs”

Domes deputātu Mārtiņu Mediņu “Bez Tabu” komanda nesastop, taču viņa sieva, domnieka vedekla, skaidro, ka ar ceļa izbūvi esot palīdzējis vīra tēvs, proti, domes deputāts. Tiesa, neprecizē, kā palīdzība izpaudusies.

Gan vedekla, gan domnieks M. Mediņš uzsver, ka par ceļu maksājis dēls un kaimiņš. Otrs ceļš esot nepieciešams, lai kaimiņš uz savu īpašumu nebrauktu caur viņu pagalmu, kā tas darīts līdz šim, kas apdraud mazos bērnus.

Ceļam ticis izstrādāts projekts un viss esot ”tīrs”, apstiprina domnieks M. Mediņš. ”Par materiālu viņi nemaksāja neko. Viņiem bija jānodrošina masas izlīdzināšana, tāpēc dēls un kaimiņš īrēja tehniku,” skaidro M. Mediņš.

Materiālus piebraucamā ceļa izbūvei piegādājis un par samaksu nolīdzinājis SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība Igate’”, kuras darboņi turpat remontē lielceļu. Būvniecības darbos izmantota vecā ceļa grants.

LA.lv