×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. maijs, 2012
Drukāt

Kā vērtējat krāslaviešu izstāšanos no Pašvaldību savienības?


Rita Krēmere, Rugāju novada domes priekšsēdētāja: 
”Mēs augsti novērtējam, kā LPS aizstāv novadus sarunās ar ministrijām. Ne reizi neesam pieļāvuši domu, ka varētu izstāties no savienības, vai domājuši, ka viņi savu darbu veiktu nekvalitatīvi.

 

Vairākas reizes nācies lūgt dažāda rakstura palīdzību, un nekad neesam saņēmuši atteikumu. Drīzāk Krāslavas novada dome pati nav bijusi pietiekami aktīva, lai aizstāvētu savas intereses. Protams, Latgales novadi būtu vairāk atbalstāmi, bet par to jādomā valdībai un ministrijai, nevis LPS, kurai visi novadi ir vienlīdz vienādi.”

 

Aivars Šilis, Aizputes novada domes priekšsēdētājs:

“Krāslavas novada domes lēmums izstāties no Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) man nav saprotams. Dzirdot par to, biju nepatīkami pārsteigts. Uzskatu, ka LPS darbojas labi. Līdz šim mums bijusi ļoti laba sadarbība, esam saņēmuši atbalstu mums svarīgos jautājumos. Aizputes novada domei pret šo organizāciju nav pretenziju, un, cik zināms, arī citi novadi ir apmierināti ar LPS darbu. Nedomāju, ka Krāslavas novads būtu īpaši atbalstāms. Visi novadi ir vienādi un no valsts puses būtu jāatbalsta līdzīgi. Vienai kopīgai organizācijai aizstāvēt visu novadu intereses ir vieglāk, nekā katram novadam atsevišķi piesaistīt valsts uzmanību – tādēļ lēmums izstāties no LPS, piedodiet, nav nopietns.”

 

Juris Salmiņš, bijušais Krimuldas novada domes priekšsēdētājs:

“Es biju tas, kas Krimuldu iesaistīja LPS darbā, jo pēdējos 22 gadus esmu bijis šīs pašvaldības vadītājs. Uzskatu, ka Krāslavas lēmums izstāties pieņemts emociju uzplūdā. Domāju, pēc laika novads lems par atgriešanos šajā organizācijā. Daudzkārt apstiprinājies, ka spēks ir vienotībā, tādēļ allaž Krimuldas novads darbojies kopā ar LPS. Tā ir organizācija, kas vieno pašvaldības. Izstāšanās no LPS ir pamatīga Krāslavas novada kļūda.”

 

Inga Sproģe, Salas novada domes priekšsēdētāja:

“Domāju, ka Krāslavas novada dome neizprot, kurš ir vainīgs pie tā, ka Latgales reģions ir atstāts novārtā. LPS cīnās par visu pašvaldību interesēm, bet tas, kāds ir saņemtais labums, atkarīgs no ierēdņiem. Ja pašvaldība darbojas viena pati, nav iestājusies LPS, no valsts saņemtais atbalsts visdrīzāk būs vēl mazāks. Tādēļ, pieņemot šādu pārsteidzīgu lēmumu, Krāslavas novada pašvaldība ir izdarījusi sev tikai sliktāk. Protams, mēs visi vienmēr vēlamies saņemt kaut ko vairāk. Tas, cik lielu atbalstu katra pašvaldība saņems, ir atkarīgs no novada pārstāvjiem, proti, cik tie ir aktīvi savu interešu aizstāvībā. Darbojoties kopā lielā organizācijā, savas intereses ir vieglāk aizstāvēt. Tagad krāslaviešiem būs jācīnās pašiem.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+