×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. janvāris, 2013
Drukāt

Kā vērtējat policistu pašreizējo atalgojumu?


Foto - LETAFoto - LETA

Zigmunds Januševskis, 
Jēkabpils iecirkņa priekšnieks:
 “Uzskatu, ka atalgojums ir neadekvāti mazs, un tam ir sekas – mūs pamet profesionāli policisti. Tādēļ mēs neesam konkurētspējīgi tirgū. Mēs visi ceram, ka algas pieaugs. Ja tā nenotiks, turpināsim zaudēt augsti kvalificētus darbiniekus un vairs nevarēsim piesaistīt jaunus.

 

Krīzes laikā algas tika stipri samazinātas. Ar šā gada 1. janvāri palielināja algas par 120 latiem, taču šie līdzekļi ir mūsu uzturnauda, kas tagad iekļauta algā. Līdz 2008. gadam saņēmām pamatalgu un klāt vēl ikmēneša uzturnaudu, no kuras netika noskaitīti nodokļi. Tagad visu apliek ar nodokli, un patiesībā atalgojums palielināts tikai par 30 latiem. Tā kā man kredītsaistību nav, grūtības apmaksāt rēķinus šobrīd neskar. Pieņemu, ka ir policisti, kuriem ir grūtāk.”

 

Māris Zeltiņš, 
bijušais inspektors Talsu novada Balgales, Laucienes, 
Ķūļciema pagastā:
 “Kopš 2012. gada decembra esmu pensijā, taču joprojām uzskatu, ka policistu algas ir švakas. Daudzi šā iemesla dēļ piestrādā, meklē iespējas piepelnīties. Mazo algu dēļ policijas rindās ir trūkums, jo cilvēki labāk dosies uz ārzemēm strādāt. Zināms, ka ir problēmas apmaksāt rēķinus, jo treknajos gados daudzi ņēmuši kredītus. Neviens jau negaidīja, ka algas tik krasi samazināsies. Deputāti nepareizi dara, ka sev atalgojumu palielina, bet citiem samazina. Nerunāsim tikai par policistiem, arī bērnudārzu audzinātājiem ir neadekvāti mazas algas.”

 

Vasilijs Himuļa, 
Madonas iecirkņa priekšnieks:
 “Algas ir pārāk mazas. Turklāt policistiem ir augstas prasības, lai vispār varētu sākt darbu policijā. Mūsu cilvēki ir labi fiziski sagatavoti, labi izglītoti. Daudzi, kas strādāja policijā, aizgāja prom uz prokuratūru vai tiesu, jo tur ir daudz lielāks atalgojums. Tas nozīmē, ka policija zaudē augsti kvalificētus un vērtīgus darbiniekus. Daudzi policisti strādā otru darbu, jo tas viņiem ir izdzīvošanas jautājums. Nezinu, vai algas pieaugs. Viss atkarīgs no ekonomiskās situācijas valstī. Deputāta Dzintara Zaķa izteikums par policistu atalgojumu bija nožēlojams, ļoti žēl, ka augsti stāvoša persona tik neapdomīgi runā.”

 

Agris Sūna, 
Latvijas Apvienotās policistu arodbiedrības prezidents:
 “Policistu atalgojums ir zem katras kritikas, neviens nezina, ka krīzes laikā dažiem policistiem alga tika samazināta pat par 55%. Tolaik policists saņēma 600 latu lielu atalgojumu, tagad – 300 latus, gadās arī mazāk. Tagad vairs normāli vīri nevēlas strādāt policijā; neatceros, kad pēdējo reizi esmu dzirdējis, ka jauns darbinieks savu darba dzīvi vēlētos saistīt ar policiju. Arī nākotnē neko pozitīvu neredzu. Dzintara Zaķa izteikums ir politiska nekaunība! Deputāti tikai sev paaugstina algas. No 2000 biedriem pie mums vērsušies 240 policisti, lūdzot jebkāda veida atbalstu. Jāaizdomājas, vai par 300 latiem vērts riskēt ar dzīvību. Vēl jāpiebilst, ka policistiem nav ne veselības, ne dzīvības apdrošināšanas, tikai mistiski pabalsti.”

 

Tatjana Flandere, 
Jelgavas iecirkņa priekšniece:
 “Policistu atalgojums ir pārāk zems, jo jautājumi, kas policijas darbiniekiem jārisina, ir ļoti atbildīgi. Policistam jābūt zinošam, profesionālam, arī juridiski izglītotam. Otrkārt, darbs ir bīstams. Tā ir paaugstināta riska profesija, kas pelnījusi lielāku atalgojumu. Turklāt strādājam arī brīvdienās un svētku dienās. Mēs strādājam cilvēku labā! Šobrīd reāls algas pieaugums ir tikai 30 lati – tas nemaz nav jūtams, pie tam vēl laikā, kad pieaug cenas visā valstī. Piemēram, rēķini par apkuri ir daudz lielāki. Tagad tiek izstrādāta Valsts policijas koncepcija, kur runāts par algu pieaugumu, tomēr tas atkarīgs tikai no valsts maciņa. Daudziem policistiem alga mazāka par 300 latiem, kaut arī viņi veic lielas slodzes darbu. Tādiem cilvēkiem jāpateicas!”

 

Fakti

2013. gada 23. janvāra Latvijas televīzijas raidījumā “Labrīt, Latvija!” intervijā Saeimas deputāts Dzintars Zaķis paziņoja: ” [..] 300 latu algu policists saņem tikai tad, ja viņš, var teikt, neko nedara [..]”

Pēcāk deputāts atvainojās un teica, ka saistībā ar policistu algām viņš esot neveikli izteicies, tāpēc atvainojas likumsargiem. Vienlaikus gan viņš uzskata – “kāds izplata mītus”, ka policisti nevar samaksāt rēķinus.

Valsts policijas dati liecina, ka pērn policijā dienēja kopumā 4375 likumsargi, kuru amatalga bija zemāka par 322 latiem uz papīra.

 

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+