×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
9. aprīlis, 2015
Drukāt

Kad Čaku attēlo Vilipsōns: izstāde-zibwakcīna

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 18. aprīļa bārā/kafejnīcā/ urbānās mākslas ģeneratorā “PinUp” (Rīgā, Pils ielā 7) būs apskatāma Vilipsōna izstāde-zibwakcīna “Čaks un V-sōns”, stāsta projekta vadītāja Indra Rubene.

Akciju un arī Vilipsōna krāsojamo grāmatu “Reiz dzīvoja Čaks” atklās 17. aprīlī plkst. 19.

Ideja zīmēt Čaku savulaik nāca no Aleksandra Čaka memoriālā dzīvokļa. Tad mākslinieks Vilipsōns, jau strādājot pie Aleksandra Čaka dzejoļu krājuma “Debesu dāvana”, no Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) saņēma izkrāsojamo zīmējumu rosinājumu kā Latvijas Kultūras kanona popularizēšanas veidu bērniem. Vilipsōns izvēlējās zīmēt Čaku, cerībā, ka bērni, vēlāk paaugoties un skolā sastopoties ar Čaka dzeju, atcerēsies “simpātisko vīreli, ko bērnībā krāsojuši”.

Bērnu interese par zīmējumiem tika pārbaudīta Dailes teātra radošajā darbnīcā bērniem “Papīra pārvērtības”, kur viņiem tika dota iespēja izkrāsot Vilipsōna zīmēto Čaku un iegūt mākslinieka autogrāfu, teic Rubene. Tas iedrošinājis ieceri turpināt, apvienojot LNB, Aleksandra Čaka memoriālā dzīvokļa, Sergeja Jēgera labdarības fonda, tipogrāfijas “Adverts” un “PinUp” radošās domas, lai izdotu krāsojamo grāmatu un apkopotu visus Čaka zīmē veidotos Vilipsōna darbus izstādē-zibwakcīnā “Čaks un V-sōns”.

Krāsojamā grāmata “Reiz dzīvoja Čaks” ceļu pie bērniem atradīs, pateicoties LNB un Sergeja Jēgera labdarības fondam.

Vilipsōna zibwakcīnu “Čaks un V-sōns” “PinUp” telpās varēs apskatīt līdz 17. maijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+