×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. maijs, 2013
Drukāt

Kad javeic tehniskā apskate Latvijā ievestiem auto?

Foto - Zanda BirzeFoto - Zanda Birze

Esmu individuālais uzņēmējs, nodarbojos arī ar automašīnu ievešanu Latvijā. Dzirdēju, ka no šā gada 1. janvāra ir veiktas izmaiņas likumos, kas nosaka, kādos termiņos ir jāveic automašīnas tehniskā apskate pēc tam, kad tā ir nonākusi Latvijā. Lūdzu, precizējiet, kādi pašlaik ir noteikumi! 
Māris Jelgavā

 

“Ceļu satiksmes likumā” tiešām ir veikti grozījumi, kas ir spēkā kopš gada sākuma un kas paredz: Latvijā un ārvalstīs iepriekš nereģistrētam transportlīdzeklim pirmreizējo valsts tehnisko apskati veic:

• vieglajam automobilim, piekabei ar pilnu masu līdz 3500 kilogramiem – ne vēlāk kā 24 mēnešus pēc tam, kad transportlīdzeklis pirmoreiz reģistrēts Latvijā (turpmākās apskates tiem veic katru gadu, ievērojot termiņu, kāds norādīts atļaujā piedalīties ceļu satiksmē);

• motociklam, triciklam un kvadraciklam – ne vēlāk kā 24 mēnešus pēc tam, kad transportlīdzeklis pirmoreiz reģistrēts Latvijā (turpmākās apskates veic katru otro gadu, ievērojot atļaujā norādīto termiņu);

• kravas automobilim, piekabei (puspiekabei) ar pilnu masu virs 3500 kilogramiem un neatliekamās medicīniskās palīdzības transportlīdzeklim – ne vēlāk kā 12 mēnešus pēc tam, kad transportlīdzeklis pirmoreiz reģistrēts Latvijā (turpmāk katru gadu, ievērojot attiecīgo termiņu);

• autobusam, vieglajam taksometram un autoapmācībai paredzētam un attiecīgi reģistrētam transportlīdzeklim – ne vēlāk kā 12 mēnešus pēc tam, kad transportlīdzeklis pirmoreiz reģistrēts Latvijā (otro valsts tehnisko apskati veic ne vēlāk kā gadu pēc pirmās, bet turpmākās – reizi sešos mēnešos, ievērojot atļaujā norādīto termiņu);

• A, B un D traktortehnikas vadītāja apliecību kategorijai atbilstošas traktortehnikai (izņemot komunālo pašgājēja traktortehniku, universālās pašgājējmašīnas un buldozerus) – ne vēlāk kā 24 mēnešus pēc pirmās reģistrācijas, kad vienlaikus tiek dota atļauja piedalīties ceļu satiksmē uz 24 mēnešiem (turpmākās apskates veic katru gadu).

Ārvalstīs iepriekš reģistrētiem transportlīdzekļiem pirmreizējā valsts tehniskā apskate jāveic ne vēlāk kā piecas dienas pēc tam, kad tas reģistrēts Latvijā (turpmākās apskates veic katru gadu, ievērojot atļaujas termiņu).

Ja apskates laikā konstatē, ka transportlīdzeklis ir tehniskā kārtībā un atbilst satiksmes drošības un vides aizsardzības prasībām, kā arī ir izpildītas citas normatīvajos aktos noteiktās prasības par piedalīšanos ceļu satiksmē (piemēram, samaksāts transportlīdzekļu ekspluatācijas nodoklis, uzliktais naudas sods, uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodoklis, veikta transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana), Ceļu satiksmes drošības direkcija vai Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (traktortehnikai) dod atļauju piedalīties ceļu satiksmē.

Atļauju piedalīties ceļu satiksmē apliecina vadītāja apliecība un transportlīdzekļa reģistrācijas dokumenti, kā arī uzlīmes, kas ir izdrukas no transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistra. Uzlīmes var būt gan ar atļaujas derīguma termiņu, gan ar pagaidu termiņu.

Tāpat transportlīdzekļa vadītajam var būt arī CSDD izsniegta vai elektroniski noformēta vienas dienas atļauja piedalīties ceļu satiksmē, lai veiktu tehnisko apskati.

 

Konsultēja jurists Aleksandrs Čičerins.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+