×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
21. maijs, 2017
Drukāt

Kāda uzņēmuma mājaslapai izveidota teju identiska viltus lapa (2)

Foto LETAFoto LETA

Kāda Latvijas uzņēmuma mājaslapai maija sākumā izveidots mājaslapas klons jeb kopija ar adresi, kas tikai nedaudz atšķiras no uzņēmuma oriģinālās mājaslapas adreses, teikts informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” drošības incidentu pārskatā.

Viltus mājaslapa arī izskatījās un darbojās gandrīz identiski oriģinālajai. Arī reģistrācija un autentifikācija darbojās, kur pēc attiecīgo darbību veikšanas lietotājs tika reģistrēts vai autentificēts īstajā uzņēmuma mājaslapā. Kura uzņēmuma mājaslapa tikusi kopēta, institūcijas pārstāvji neatklāj.

“Cert.lv” pārtāvji norādīja, ka šis visdrīzāk bija mēģinājums iegūt uzņēmuma klientu kontu pieejas informāciju.

Pašlaik klonētā mājaslapa ir slēgta.

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija “Cert.lv” ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un “.lv” domēna vārdu zonā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. tas institūts, laikam, par mūsu nodokļu naudu, vāc un apkopo infu par mūsu kabatu saturu arī ? Rotšildu uzdevumā ?

  2. Man jau sen likās, ka pa LA mājaslapu hakeri dzīvo kā pa savu kabatu. Jo negribas ticēt, ka tik nopelniem bagāts un tautas cienīts mēdijs atļautos nolaisties “zemāk par pļintusu”, lai tik prasti muļķotu lasītājus ar parazītu izdzinēju reklāmām, numerologu, astrologu, agnešu, baņķu un citu draņķu atklāsmēm …

Draugiem Facebook Twitter Google+