Latvijā
Kriminālziņas

Kaimiņienes pašnāvības inscenēšanā apsūdzētajai latvietei – trīs gadi cietumā0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – LETA

Vakar, 5.martā, Īrijas tiesa Latvijas pilsonei Egitai Jaunmaizei, kura bija apsūdzēta kaimiņienes pašnāvības inscenēšanā un apzinātā slepkavības izmeklēšanas kavēšanā, piesprieda trīs gadus cietumā, atsaucoties uz “Independent.ie”, vēsta portāls “Baltic-ireland.ie”.

Tiesnesis ņēma vērā faktu, ka apsūdzētā nozieguma izdarīšanas laikā bija vardarbīgās attiecībās ar faktisko slepkavu, kā arī to, ka viņa bērnībā bija kļuvusi par vardarbības upuri. Tiesnesis norādīja, ka maksimālais sods par šādu noziegumu ir desmit gadi cietumā. Piemērojot sodu, tiesa ņēma vērā, ka apsūdzētā cieš no posttraumatiskā stresa traucējumiem, ka viņai nav iepriekšēju sodāmību un arī to, ka sieviete ir smagi strādājusi, dzīvojot Īrijā.

Jau vēstīts, ka Jaunmaizes kaimiņieni atrada mirušu vannasistabā 2014. gadā. Sieviete vairākus gadus strādāja sēņu audzētavā un dzīvoja nelielā mājā kopā ar E. Jaunmaizi un vēl kādu vīrieti. Jaunmaize redzēja, ka vīrietis, ar ko viņa dzīvoja kopā, strīda laikā nožņaudz kaimiņieni, bet pēc tam, pakļaujoties vardarbīgā partnera norādījumiem, aplikusi ap upura kaklu virvi, lai inscenētu kaimiņienes pašnāvību. Sieviete tiesā apgalvoja, ka darījusi to bailēs no vīrieša, uzskatot, ka viņš var apdraudēt viņas pašas dzīvību.

Vīrieti, kurš nogalināja sievieti, nevar tiesāt, jo šobrīd viņš atrodas aprūpes iestādē veģetatīvā stāvoklī pēc tam, kad mēginot nolaupīt cilvēku, viņu notrieca automašīna.

LA.lv