Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
10. jūnijs, 2015
Drukāt

Kalnciema kvartālā saulgriežus sagaidīs ar suitu dziesmām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 20. jūnijā, Kalnciema kvartālā risināsies gadskārtējais vasaras Saulgriežu ieskaņas pasākums – Suitu diena, portālam LA.lv pavēstīja Kalnciema kvartāla pārstāve Luīze Pastore.

Šogad pasākumā pirmo reizi uzstāsies Basu suiti, kuri šogad nosvinējuši pastāvēšanas piecus gadus, ar ielīgošanas dziesmām un rotaļām, būs zāļu darbnīca, lielo koka karošu grebšana, kā arī ikgadējais Saulgriežu tirgus ar tradicionālo amatnieku un tirgotāju dalību.

Basu suitu dalībnieces nāk no vēsturiskā Suitu apvidus – Basu ciema, kas tagad ir Kuldīgas novada Gudenieku pagasts. Ansamblis kopj un cenšas saglabāt senās suitu tradīcijas, dziedāt sen aizmirstas un Gudenieku pusē pierakstītas tautas dziesmas.

No plkst. 12 līdz 15 Basu suiti uz skatuves skanēs Jāņu dziesmas, tautas dziesmas un suitu meldiņus, ko papildinās kokles skanējums. Mazākos klausītājus suitu sievas aicinās iet rotaļās.

Tāpat Basu suiti rīkot arī Jāņu vainagu pīšanas darbnīcu no Jāņuzālēm, kā arī piedāvās oriģinālos kurzemnieku ēdienus – slavenos sklandraušus, suitu maizi, raušus, sieru un citus. Saulgriežu tirgū visas dienas garumā no plkst. 10 līdz 16 piedalīsies tirgotāji no visas Latvijas, kas būs sagatavojuši labāko un gardāko Jāņu mielastam, bet saposties un rotāties svētkiem palīdzēs amatnieku darinājumi tradicionālās un tautiskās noskaņās.

Kā jau ierasts, Kalnciema kvartāla tirgū būs sarūpēti arī mūsdienīgi risinājumi iedvesmojošākiem Saulgriežiem – varēs tikt pie sava hennas tetovējuma ar latvju zīmēm vai rotāties tradicionālos tērpos mūsdienīgās apdarēs, piebilst Pastore.

No plkst. 11 līdz 15 bērni varēs doties ielīgošanas rotaļās un darboties radošās zāļu un karošu grebšanas darbnīcās, kur būs iespēja izveidot pašiem savu svētku vainagu un lielo koka karoti, ar kuru īstajos Saulgriežu svētkos varēs palīdzēt mammai un tētim gatavot svētku mielastu.

Pasākums noritēs ar Rīgas Domes atbalstu, ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+