×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. novembris, 2012
Drukāt

Kalniete: Valsts prezidents ir viens ziloņkaula tornī (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidenta Andra Bērziņa izteikumi, ka viņš īsti netic Latvijā pastāvošajai nabadzībai, izriet no prezidenta diezgan lielās izolētības un reāla kontaktu trūkuma ar tautu, komentējot prezidenta izteikumus, “Rietumu Radio” sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (V).

“Prezidents atrodas tādā situācijā, ka viņš ir viens ziloņkaula tornī. Pirms tam Bērziņš ilgu laiku ir strādājis bankā, kur apgrozās milzīgas naudas summas, un banka arī savā veidā ir tāds ziloņkaula tornis. Varbūt, ka viņam vienkārši pietrūkst reāla kontakta ar tautu,” izteicās Kalniete. Viņa arī norādīja uz “milzīgo barjeru, kas pastāv starp Valsts prezidentu un cilvēkiem”, kā arī Latvijas iedzīvotāju lielo respektu pret šo amatu.

“Tad, kad prezidents aizbrauc uz kādu Latvijas novadu un satiekas ar cilvēkiem, – tas faktiski nav reālais kontakts. Viņam pasaka dažus teikumus, viņš pasaka dažus teikumus, bet tās visas tomēr ir tādas garāmejošas tikšanās,”

uzskata EP deputāte. “Līdz ar to, man liekas, ka prezidenta izteikumi izriet no viņa diezgan lielās izolētības.”

Valsts prezidents Andris Bērziņš svētdien “TV3” raidījumā “Nekā personīga” paziņoja, ka informācijas par Latvijā valdošo nabadzību esot par maz.

Vaicāts, ko viņš domā par “Re:Baltica” un ekonomistu apvienības “BICEPS” īstenoto nabadzības pētījumu, prezidents teica – lai atklātu patieso situāciju, tā esot jāpēta un uz dažiem piemēriem nevarot balstīt priekšstatu par kopējo ainu, ka viss ir tik slikti, kā izskatās.

Prezidents negrib piekrist, ka Latvijā “GINI” indekss, pēc kura mēra nabadzību, pasliktinās. “Tad tomēr jāatrod metode, kā precīzāk novērtēt cilvēku reālos ienākumus,” teicis Bērziņš. “Mums reālas, skaidras saprašanas nav. Es esmu par to pilnīgi pārliecināts.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kas viņš,jocīgs?

Draugiem Facebook Twitter Google+