×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
26. janvāris, 2012
Drukāt

Kalniņš: pērn pārvarējām krīzi, tagad jāpalīdz Eiropas mērogā

Foto - LETAFoto - LETA

Latvija pērn spējusi pārvarēt ekonomisko krīzi, un šogad tai jāpalīdz krīzi pārvarēt Eiropas mērogā, vienlaikus aizstāvot savas intereses kontekstā ar Eiropas Savienības budžetu un atbalstu lauksaimniekiem, ceturtdien ārpolitikas debatēs sacīja Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš.

Gada laikā kopš iepriekšējām ārpolitikas debatēm Latvijas ārpolitikas prioritātes nav mainījušās un tās balstās uz valsts ekonomisko attīstību un interešu nostiprināšanu Eiropas Savienībā, teica deputāts.

Tomēr gada laikā mainījies ir tas, ka Latvija ir spējusi pārkāpt krīzei, taču šajā gadā jāpalīdz pārvarēt krīzi Eiropas mērogā, vienlaicīgi aizstāvot savas intereses saistībā ar ES budžetu un atbalstu lauksaimniekiem.

Kalniņš uzsvēra, ka starptautiskā arēnā jārēķinās arī ar Eiropas dienvidu kaimiņiem, jo arābu pavasaris līdz ar Ēģiptes un Tunisijas bijušo līderu gāšanu “ir ienesis savas izmaiņas”.

Deputāts uzsvēra Latvijas nepieciešamību turpināt savus NATO dalībvalsts pienākumus misijā Afganistānā, kuras ekonomiskā attīstība ir saistāma ar jauno zīda ceļu, kas šķērsos Afganistānu. Turpinot iesākto darbu, Latvija varēs saglabāt savu līderpozīciju šajā starptautiskajā projektā.

Ārlietu komisijas vadītājs arī norādīja uz Saeimas uzdevumu ratificēt Lisabonas līguma grozījumus un izmaiņas saistībā ar Eiropas fiskālo disciplīnu.

“Ja ceram iegūt atbalstu lauksaimniekiem, mums ir jāpalīdz stiprināt Eiropas finanšu stabilitāti, kas ir pamats kopīgai ekonomikas izaugsmei,” rezumēja Kalniņš.

Jau vēstīts, ka Saeimā ceturtdien, Latvijas starptautiskās atzīšanas dienā, notiek otrās ārpolitikas debates.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+