×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. marts, 2013
Drukāt

Kalvītis: Jaunie spēlētāji parādīja, ka atbilst KHL līmenim

Foto: LETAFoto: LETA

„Uzvara Cerību kausā varbūt ir pat vērtīgāka nekā iekļūšana izslēgšanas spēlēs un izkrišana pirmajā kārtā,” pēc triumfa Cerību kausā intervijā „LA” sacīja hokeja kluba „Dinamo Rīga” valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.

„Dinamo” trešdien Habarovskā ar 5:3 pārspēja „Amur”, sērijā bija pārāki ar 3:1 un kļuva par pirmajiem Cerību kausa ieguvējiem.

„Šis bija labs turnīrs „Dinamo” nākotnei, jo lielu turnīra smagumu iznesa jaunie spēlētāji un parādīja, ka ir atbilstoši KHL līmenim ar labām perspektīvām. Viņi aizvadīja lielisku turnīru, bet, vai nākamajā sezonā būs komandas pamatsastāvā – tas ir lielā mērā atkarīgs no pašiem, no vasaras sagatavošanās posma,” Kalvītis paslavēja jaunos hokejistus, taču nekādas dāvanas nesolīja – vieta komandā vasarā būs jāizcīna ar smagu darbu. „Daudzi spēlētāji šīs sezonas sākumā nebija pamatsastāvā, bet tagad spēruši platu soli pretī tam, lai tajā būtu,” piebilda valdes priekšsēdētājs, norādot, ka izvērtēs visu kluba sistēmā esošo jauno spēlētāju dotības un nākotnes izaugsmes iespējas.

Kalvītis uzskata, ka Cerību kausu vajadzētu rīkot arī nākamajos gados: „Tāda prakse pasaules hokejā līdz šim nebija, taču, ja komandām, kas neiekļūst izslēgšanas spēlēs, sezona beidzas februāra vidū, tas nav labi ne no spēlētāju, ne no līdzjutēju viedokļa. Tas, ka mēs izvēlējāmies spēlēt (un uzvarējām) gandrīz bez leģionāriem, norāda, ka šim turnīram ir nākotne. Ja vērtējam šo uzvaru, tad tā varbūt ir pat vērtīgāka nekā iekļūšana play off un izskrišana pirmajā kārtā, jo kausu izcīnīt ir daudz grūtāk.”

Uz jautājumu, vai prēmiju – apmēram 500 tūkstošus ASV dolāru – sadalīs visa komanda, Kalvītis atbildēja izvairīgi, norādot, ka ir izstrādāta iekšējā noteikumu sistēma un „to iekšēji visu sakārtosim”. Viņš uzskata, ka šī uzvara ļaus ar pozitīvām emocijām gatavoties nākamajai sezonai.

Vai Artis Ābols pelnījis turpināt darbu galvenā trenera amatā? „Tas ir nopietns jautājums, uz kuru svētku dienā negribu atbildēt. Domāsim un strādāsim,” Kalvītis nepaziņoja spriedumu Ābola lietā. Baumām, ka „Dinamo” galveno treneri jau esot meklējuši Čehijas un Slovākijas virzienā, neesot pamata.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+