×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. septembris, 2013
Drukāt

Kāpēc iesaistāties Eiropas mobilitātes nedēļas aktivitātēs?


Foto - LETAFoto - LETA

Astērija Vucēna, Līvānu novada tūrisma organizatore un mobilitātes nedēļas kuratore:
 “Šai pasākumā iesaistāmies jau no 2007. gada. Braucam ar velosipēdiem, esam aktīva dzīvesveida atbalstītāji un gribam, lai tādi ir arī mūsu iedzīvotāji.

Jau pirms iesaistes projektā esam aicinājuši cilvēkus braukt ar velosipēdiem, saudzēt vidi un apgūt mūsu tūrisma maršrutus. Mobilitātes nedēļa palīdz veicināt šīs idejas. Jau tradicionāla mums kļuvusi akcija “Uz skolu un darbu ar velosipēdu”, kā arī velotiesību kārtošana, kas ieguvusi tādu popularitāti, ka mēs to organizējam divas reizes gadā – rudenī un pavasarī. Riteņbraucēju kļūst aizvien vairāk, tāpēc, renovējot ielas, neviena no tām netiek nodota bez iespējas velosipēdistiem pārvietoties pa īpaši marķētu ceļu. Veloceliņi izveidoti arī ārpus pilsētas – uz Turku pagastu un Jersikas pagastā. Sabiedriskais transports mums biežāk kursē pa pilsētas centru, no rītiem un vakaros – arī uz rūpniecisko teritoriju. Jauniešu vidū aizvien izplatītāka ir braukšana uz skolu ar velosipēdu. Pie visām sabiedriskajām ēkām ir velonovietnes.”

 

Inta Ādamsone, 
Cēsu novada pašvaldības projektu un vides speciāliste:
 “Svētdien apvidus skrējienā un nūjošanas pārgājienā Priekuļos popularizēsim mobilitātes nedēļas idejas. Objektīvu apstākļu dēļ seminārs par velobraukšanu notiks tikai nākamnedēļ – ārpus mobilitātes nedēļas, taču galvenais jau ir pasākuma būtība, nevis periods, kurā tas notiek. Šai seminārā stāstīsim, kā Cēsis padarīt par ļoti pievilcīgu pilsētu riteņbraucējiem, prezentēsim potenciālu veloceliņu tīklu utt. Iedzīvotāji visai aktīvi izmanto pilsētas sabiedrisko transportu. Aizvien vairāk iedzīvotāju uz darbu vai skolu dodas, braucot ar riteni. Pieejama velonoma tūristiem. Domes darbiniekiem ir elektrovelosipēds. Plānojot ielu rekonstrukciju, vienmēr iekļaujam arī veloceliņus. Patlaban pārsvarā veloceliņi ir apvienoti ar gājēju ietvēm.”

 

Lolita Trukšāne, 
Salaspils novada domes 
sabiedrisko attiecību daļas vadītāja:
 “Salaspils novads Eiropas mobilitātes nedēļu atbalsta jau no 2008. gada. Novadā pēdējā gada laikā labiekārtotas vairākas ietves ar veloceliņiem 2,48 km kopgarumā, izvietotas papildu zīmes to apzīmēšanai, uzstādīti 46 jauni velostatīvi. Mobilitātes nedēļas ietvaros Salaspilī jau par tradīciju kļuvušas valsts un pašvaldības policijas lekcijas izglītības iestāžu bērniem par drošības aspektiem, bērniem tiek dāvināti atstarotāji, lai tumšajos rudens vakaros nodrošinātu viņu redzamību. Tāpat kā iepriekšējos gados, atkal ir iespēja apmeklēt veloapmācības un likt eksāmenu, lai iegūtu velosipēda vadītāja apliecību.”

 

Dace Ķēde, Liepājas pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste:
 “Liepājas pilsētas pašvaldība pasākumu “Pilsētā bez auto!” organizē jau kopš 2000. gada. Šā pasākuma nozīmi pastiprina arī Eiropas mobilitātes nedēļa. Tā pašvaldībai ir vēl viena lieliska iespēja aicināt iedzīvotājus izvēlēties ilgtspējīgākus transporta veidus ierasto pārvietošanās līdzekļu vietā. Iedzīvotājiem ir pieejami autobusi, mikroautobusi, tramvajs. Ar sabiedrisko transportu gan sasniedzami visi mikrorajoni no pilsētas centra, gan nodrošināta kustība to starpā. Sabiedriskā transporta aģentūra uzklausa iedzīvotāju priekšlikumus kustības uzlabošanai un izvērtē iespēju rast piemērotu risinājumu. Pērn tika izbūvēts tramvaja līnijas pagarinājums uz vienu no lielākajiem mikrorajoniem. Tas jau guvis plašu pilsētnieku atzinību. Protams, pilsētā ir arī veloceliņu tīkls, kas pašlaik ir aptuveni 50 km kopgarumā, bet turpmāk ieplānots izbūvēt veloceliņus līdz pat 200 km garumā. Liepājā pieejama ir arī elektrovelosipēdu un velosipēdu noma. Pateicoties mērķtiecīgai velo infrastruktūras attīstīšanai, Liepāja kā pirmā no Latvijas pilsētām ir ieguvusi velosipēdistiem draudzīgas pilsētas statusu. Šonedēļ veiksim velosipēdistu uzskaiti vairākos kontrolpunktos Liepājā, lai noskaidrotu veloceliņu noslogotību un riteņbraucēju plūsmu, bet sestdien notiks velobrauciens “Pilsētā bez auto!”.”

 

 

Fakti

16. – 22. septembrī kopumā 43 Eiropas valstu 2000 pilsētās Eiropas mobilitātes nedēļas ietvaros tiek īstenoti dažādi pasākumi, lai radītu ilgtspējīgas mobilitātes kultūru.

Mobilitātes nedēļas moto šogad ir “Tīrs gaiss – tava izvēle!”

Kampaņas mērķis – vairot izpratni par transporta ietekmi uz gaisa kvalitāti un aicināt iedzīvotājus uzlabot savu veselību un labklājību, mainot ikdienas pārvietošanās paradumus.

No Latvijas projektā iesaistījušās Cēsis, Liepāja, Līvāni, Ogre, Olaine, Rīga, Salaspils, Sigulda.

Avots: www.mobilityweek.eu

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+