×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
12. marts, 2014
Drukāt

Kāpēc uzbrūk Circenei? (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Gan tiesībsargs, gan ģimenes ārsti ļoti agresīvi uzbrūk veselības ministrei Circenes kundzei. Nepretendējot uz absolūto patiesību, gribu izteikt savu viedokli, jo vairāk tāpēc, ka Jelgavas Pensionāru biedrība realizēja ESF projektu “Senior, piedalies!”, kā rezultātā tapa rokasgrāmata “Zini savas tiesības”.

Izbrīnu rada tas, ka kaimiņvalstīs obligātā veselības apdrošināšana strādā, nodrošinot iedzīvotājiem kvalitatīvāku un lētāku aprūpi, bet Latvijā šis ierosinājums tiek nolīdzināts līdz ar zemi. Mūsu projekta laikā ārstiem tika veltīts ne mazums pārmetumu par paviršību, komunikācijas trūkumu, attieksmi. Tika runāts par finansējuma nepietiekamību un neracionālu tā izmantošanu. Šķiet, ka ārsti ir aizmirsuši palpācijas, perkusijas, auskultācijas, anamnēzes nozīmi diagnostikā, kas prasa laiku, nevis naudu. Viņi labāk izvēlas nosūtīšanu pie speciālistiem un uz smalkiem izmeklējumiem, kas izmaksā ļoti dārgi un noņem atbildību. Protams, kad Circenes kundze sāk prasīt pamatojumu šiem nosūtījumiem, atkal pretuzbrukums – ierobežo mūsu tiesības un kompetenci! Kompetenci vai bezatbildību?
Aicinu neatteikties no obligātās veselības apdrošināšanas, bet “palaist” to darba režīmā ar iespējām vēl labot un pilnveidot.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Problēma ir personā. Ja cilvēks neciena otru un nav līdzcietīgs cita nelaimei viņš – viņa pārvēršas par monstru. Circenei nav motivācijas būt cilvēkam. Viņa ir naudas skaitīšanas mašīna, jo nauda jau nesmird, to var skaitīt un bīdīt, un pēc tiem mirušajiem, gan jau atradīsies arī kādi dzīvi palikušie uz kuriem varēs aeksperimentēt jauno kārtību. Cirču ziepēs !!!

 2. Tāpēc, ka viņa pārkāpj Hipokrāta zvērestu. Liek slimniekiem piedzīt no negodīgiem uzņēmējiem nodokļus (veikt represīvo iestāžu funkciju). Tā nav Veselības ministrijas funkcija. Grib slaistīties kopā ar VID darboņiem un saņemt algu no slimnieku iekasētajiem nodokļiem. Valsts ir impotenta piem. ar narkobiznesu karo vecmāmuļas.

 3. Tas ir vienkārši Atbildēt

  Latvijā jāatjauno jau kopš pagājušā gadsimta divdesmitajiem gadiem pastāvējušo veselības apdrošināšanas sistēmu,ar pašu dalībnieku (nevis partiju ieceltu) vadību,savām slimnīcām,aptiekām,sanatorijām!

 4. Kam tas vajadzīgs? Atbildēt

  Labosim un pilnveidosim darba režīmā?! Kapēc? tepat blakus taču ir valstis ar jau kopš 19.gadsimta daudzkārt labotām un pilnviedotām veselības apdrošināšanas sistēmām!! Piemēram,Vācija (oligātā veselības aodrošināšana kopš 1883.gada),Zviedrija (kopš 1884.gada),Dānija (kopš 1885.gada),Austrija (kopš 1888.gada),Ungārija (kopš 1889.gada)!! Latvija kā eksperimentālā laboratorija dažādiem izmēģinājumiem?

 5. Viens jautājums Atbildēt

  Labojums: samazinātas PVN likmes pārtikai neatbilstību

 6. Viens jautājums Atbildēt

  Kādēļ tieši šis ierosinājums? Izbrīnu rada tieši tas,ka Latvijai neder ne kaimiņvalstu_Lietuvas un Igaunijas jau kopš 2002.gada strādājošā obligātā veselības apdrošināšana,kas nodrošina kvalitatīvāku un letāku veselības aprūpi,bet pat neviena no veselības apdrošināšanas sistēmām visā pasaulē!! Kādēļ? Tas netiek pat skaidrots! Gluži tāpat,kā par visā pasaulē dominējošā progresīvā ienākuma nodokļa un samazinātas PVN likmes neatbilstību vienīgi Latvijai!

Draugiem Facebook Twitter Google+