×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
23. februāris, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Kad sakām – Nils, nedomājam – bezgalīgs (15)

Foto - Ieva Makare/LETAFoto - Ieva Makare/LETA

Nils Ušakovs

Savā ziņā Nilam Ušakovam kā Rīgas galvam nebūtu ne vainas. Vadītāja atvērtība minama kā domes priekšsēdētāja labas pārvaldības prakses paraugs pirmām kārtām. Nila savilktie informatīvie tīkli un iedibinātās socializēšanās točkas diennaktī ir slūžām vaļā 24 stundas pilnvērtīgai pilsētnieku apziņošanai. Rīta agrumā mērs bahilās izstaigā dzemdību iestādi, kur mazuļi šūpuļos taurē ar daudz­balsīgu – sveiks, labais onkuli. Tad kopā ar dārzu tresta ļaudīm dobē ierušina pirmos dēstus pavasara apzaļumošanai. Tālāk skriešus uz būvbedri, lai ar brigadiera ķiveri galvā un ķelli rokā iemūrētu pamatakmeni sociālajai veco ļaužu mītnei, un vakarpusē sapucējies Ušakovs pagūst atvērt kādu garīgo telpu, mākslas izstādi vai popsas koncerta skatuvi. (Jācer, kā atklājis, tā novāks no postamenta to drausmīgo gigantisko šimpanzi Kronvalda parkā, ko skulptors animālists tvaikā radījis, vēstot par dzīvnieku nemirstīgo lomu zinātnes, tehnikas izmēģinājumos un kosmosa tāļu sasniegšanā.)

Naktī mērs neguļ, vālē pa apkaimēm, daudzstāveņu masīviem, bulvāriem, laukumiem, knipsēdams ainaviskākos skatiņus. Noslēgumā īsa nosēšanās Nikolaja Valles ģimenes dārziņā, kur no rīta pamodies pensionārs berzē acis – kas pa tumsiņu visus gurķus aplasījis, ērkšķogas noēdis.

Astoņu gadu valdīšanas periodā viscaur atradusies Nila enerģijas laukā no piedzimšanas pilsētai piederošā slimnīcā līdz izlaiduma valsim, no zagsa Mendelszona marša līdz izvadīšanai sēru vītoliem apstādītā municipālajā īpašumā – pašvaldības kapsētā.

Rīgā nav antisanitāru apstākļu, pilsētas kanāls nav izkāpis no krastiem, ielas caurmērā izbraucamas. Ja kāds dusmīgs, ka Ušakovs runā ar skolēniem krieviski, tad viņam ir protekcija no latviešu politiķiem, kuri, sastapušies ar “krievu tautības cilvēkiem”, tūlīt aizmirst valsts valodu, jo kā tad, ellē, cittautieši sapratīs, ko viņiem grib ieborēt. Citi sašutuši, ka Nils 9. maijā uzrāpjas piemineklī atbrīvotājam zaldātam pikpaunā, bet nav noslēpums, ka tas notiek uz atsevišķi ņemtas “Saskaņas” vēlētāju publikas pieprasījumu.

Bet kas nav nokārtots – ka ne visi rīdzinieki ir bieži viesi Nila reklamēšanās kanālos un samērā maz patērē uzskatāmās aģitācijas materiālu, tā arī neuzzinot par iemūžinātiem mēra varoņdarbiem. Šie vēlētāji TV ekrānā pagūst nopētīt lielvecāko tikai no mugurpuses, attālinoties no vajātāja ar mikrofonā sagatavotu neērtu jautājumu par notikušām izšķērdībām un nekārtībām. Un, kad nav nošķūrēts sniegs, pilsētas galva vispār kaut kur izkūpējis. Problēma ir, ka uzticības kredītu politiķim neiebudžetē uz mūžu un par Rīgas mēru nestrādāsi, līdz kamēr pārvietosies ar štociņu. Amata pilnvarām ir zināms periodiskums, un pat sociāldemokrāti pie varas jāpamaina. Bez šaubām, būs bēdu sagrauzti, šņukstoši līdzjutēji, ka vēlēšanās sarkanie cietīs fiasko, taču pašreizējā draudīgā situācijā, kā NATO spēki koncentrēti pie Krievijas robežām, tā visgarām rātsnama vārtiem pulcējas Nila oponentu līdz zobiem bruņotas formācijas, jedritvaikociņ, karapūļi!. Varbūt Rīgā dzīvojošie ukraiņi vairs nevēlēsies balsot par saskaņieti, varbūt piedāvājumi par vēl treknākām brīvbiļetēm šķitīs sakarīgāki un varbūt rīdziniekiem patiks, ka solīs tīrīšanas ar “Saskaņas” čomiem piebāztā aizdambētā sistēmā. Ušakovs ar varoņa starojumu piepilda daudzu sapņus, bet kādam jāgādā arī par kanalizāciju, lai lietusgāžu ūdeņi notecētu, jānodrošina, ka uz trotuāriem pārtrauc kaisīt sāli, jāatjauno latviska Latvijas galvaspilsēta. Vēlētājiem būs daudz deleģējamu uzdevumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Velns parāvis bez niķiem nekā?

 2. Ņe svetjit tev un Co,jo nav jau 1945.gads un te nav Krima,vari dabūt arī pamatīgi ..

  • От тебя что ли? Так не страшно совсем, только в инете вы такие храбрые, а в реале всё совсем по другому. Не нарывайся, парниша!

 3. Līcīt! Citu kaķu lāsti debesīs nekāpj. Ušakova kaķis tos neitralizē. Un te aizskart Nila tēvu pensionāru ir vienkārši zemiski. Laikam būtu ētiskāk stāstīt par savu matušku Salaspils dārzā.

  • to "latvietei"no maskavas Atbildēt

   Kā tad Līcītis ir patraucējis Ušaka pensionāru tēvu?Vai tad tur ir melots?Viņi abi/ vecāki/ tiešām atteicās no iespējas būt par pilsoņiem!Un tagad iedomājies,ka NEPILSOŅU pēctecis grābstās pa Rīgu un pārkrievu Latvijas galvaspilsētu,bet krievi tik ķērc cik šiem Latvijā ir grūši. Kur vēl lielākus neliešus atrast?Pats Ušaks jau pārspļauj visus narcisus.Skat,latviešu žurnalistiem pagriež muguru ,noburkšķot lai rakstās rindā pie cara batjuškas. ..,kas turas še ar un uz Kremļa rubeļiem un viņu hapiloviem.Un viņa attieksme pret valsts val.?Man nelabi paliek par tādiem “latviešiem”kā tu kas pārdod Latviju par kapeikām,pat sliktāk kā 1945.g.,jo tagad pat tanku nav.Ieraksti pasē – krievs lai neblamētu pamatnāciju.

 4. sveiciens tev no motorollas un varoņa givi/

  • Здесь был комментарий. И где же он теперь?
   Следует ли понимать такую цензуру, как выражение открытой открытой поддержки прямым призывам к убийству людей?! И где наша доблестная полиция?!

 5. sveiciens tev no motorollas un givi.

  • Здесь был комментарий. И где же он теперь?
   Следует ли понимать такую цензуру, как выражение открытой открытой поддержки прямым призывам к убийству людей?! И где наша доблестная полиция?!

 6. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =====

  Ir sacīts: “Vēsture atkārtojas – nereti kā FARSS.”

  Un, arī: “Gudri ļaudis mācās galvenokārt no citu kļūdām, ne pārāk gudrie – galvenokārt no savējām, bet pilnīgi bezcerīgi muļķi nemācās VISPĀR.”

  =======

  Medija ziņa (2010. gads): “Lai arī (…) rudenī ieplānotajās kārētjās “saeimas vēlēšanās” / ap Jāņiem ieplānotajās “pašvaldību (jeb tā dēvētajās “komunālajās”) vēlēšanās” šīs valsts iedzīvotāju aktivitāte varētu būt nepieredzēti zema, tomēr pat ļoti zemas vēlētāju aktivitātes gadījumā pašreizējā vēlēšanu sistēma nodrošinās to, ka šīs valsts parlamentā iekļūs politiķi, kurus lielākā daļa iedzīvotāju nevēlas redzēt sēžam “tautas kalpu” ērtajos krēslos”, esot “norādījis” sociālantropologs K. Sedlenieks. “Tādēļ faktiski šīs valsts iedzīvotāji pašlaik ir bezizejas stāvoklī, jo vienmēr var gadīties, ka būs tādi “vēlētāji”, kas uzskatīs, ka viņiem ir pilnīgi vienalga, kas sēž parlamentā (jo viņi polittehnologiem ir ļāvuši sev iestāstīt, ka “galvenais ir izpildīt pilsonisko pienākumu” un “nobalsot par mazāko ļaunumu”)”, esot “skaidrojis situāciju” Sedlenieks…
  —–
  Medija ziņa (2006. gads): “Latvijas vēlētājam pašreizējā varas ekspluatēšanas SISTĒMĀ ir ticis atvēlēts nožēlojams liktenis un uzspiests “pilsoniski patriotisks pienākums” būt par muļķi visās iespējamās kombinācijās. Nobalso par “tiem pašiem vecajiem” – muļķis: ko tad cerēji mainīt, ja balso par tiem pašiem “lielkretīniem”, kuri jau iepriekš pie varas un “siles” bija. Par “jaunajiem” (t.i. – “pārgrupētiem” vecajiem) politbiznesa projektiem – muļķis, jo riskē tikt pie vēl “lielākiem kretīniem”. Par sīkpartijām, kuras nekad nav tikušas un netiks saeimas vai pašvaldību “tautas kalpos” – muļķis: iemeti savu balsi miskastē. Neej balsot vispār, BOIKOTĒJOT gan šo SILES “valsti” un pseido “de(R)mokrātijas” SISTĒMU, gan tajā valdošo “politbiznesmeņu” saorganizēto kārtējo “vēlēšanu” farsu ar tam sekojošu “pareizo” rezultātu “saskaitīšanu” – savu “muļķu pienākumu” izpildījušie “apzinīgie pozitīvisti” un tamlīdzīgi “savas valsts patrEJoti” tik pat “apzinīgi” centīsies tevi nodēvēt par “muļķi”: palaidi garām savu iespēju būt par muļķi “aktīvajā variantā” – kā “pozitīvisma” un tamlīdzīgu priekšvēlēšanu kampaņu apstulbinātam zombijam nobalsojot par “mazāko ļaunumu”…” (pamatcit.aut.: “dw”, komentārs L. Čigānes publikācijai “Kas laimes lācim vēderā?”, l/r “diena”, 30.09.2006.)
  —–
  .
  MZ vēlētājs = muļķis (bez variantiem)?…
  ( MZ = Muļķu Zeme, bez komentāriem )
  ( Iz “Ontūna M.© arChīva” )
  .
  ‘Briest’ ATKAL “spēle vienos vārtos”,
  Kad mandātus sev ‘biedri kārtos’,
  Pēc Muļķu Zemes “likumpantiem” ~
  Bez (?…) izvēles un variantiem:
  .
  “Par vecie blēžiem balsot = dumji!
  Uz jauniem ‘rīmām’ cerēt = skumji!!
  BET – “mazāks ļaunums” jāizvēlas!!!
  (No tiem, kas “valstī” ‘kruķī ģēlas’…)
  .
  Ar “plusiem / mīnusiem” = ‘nav iekšā’ ~
  Tos, “balsis skaitot”, ‘paņems priekšā’:
  NAV svarīgi, kā kurš “prot” (?…) ‘spēlēt’,
  Bet – tas, CIK “lumpeņu” skries “vēlēt”.
  .
  Jo – “urnu FARSS” ‘pa foršo rullē’,
  Ja “elektorāts” NAV ‘pa nullēm’:
  Pie urnām neiet vispār = trakums ~
  Var “kvorums” nesanākt, bet – vakuums!!!…”

  ( pilna versija = “O.M.© blogā”: [cenzēts] )

  Var ‘mētāt muļķi’, prātā vāju,
  Un ATKAL pildīt “SILESmāju”,
  Ar kretīniem, kas “balsis” gaida,
  Un – nicīgi par muļķiem smaida.
  .
  Vai arī – “DOMĀT līdz!!!”, KO darīt,
  Lai tā, kā vakar, nav vairs parīt:
  Šī = MUĻĶU “spēle vienos vārtos” ~
  Priekš ‘biedriem, kas (SEV) SILI kārtos’.

  =====

  ‘ANNO’ ~ 09. 2006. / (…) 07. 2014. (neilgi pirms kārtējā “vēlēšanu” FARSA)

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.
  .
  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 7. Bez šaubām, būs bēdu sagrauzti, šņukstoši līdzjutēji, ka vēlēšanās sarkanie cietīs fiasko
  ——–
  Kādi sarkanie? Sarkanais kaviārs. Paskatieties, kā šie “sarkanie” dzīvo un ar kādiem auto brauc paši un viņu ģimenes locekļi.

  Problēma ir tā, ka Nils ir tik mūžīgs, cik mūžīga ir krievvalodīgā vēlētāja dominance Latvijas galvaspilsētā. Un Nils ir tik stiprs, cik vāja ir sasķaidītā latviešu opozīcija.

 8. zēnam tā gribas latviešu sievu, latviešu kapos, bet tā čekas nauda………..

 9. Atverot bukletu, kas informē par ārstniecību iestādē, pirmajā lappusē – ko redzu – N.Ušakovs… Pašreklāmas guru.

 10. Viss pareizi, tomēr neticu, ka viņu izbalsos.Par pašreklāmu Nils rūpējasTavas Programmas pēdējā lpp. Un ar atlaidēm sab. transportā

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Būs karsti!

Paredzams, ka šī būs karstākā nedēļa Latvijā kopš 2015. vai 2014. gada, prognozē meteorologi. Karstums būšot ilgstošs, ar siltām naktīm un palielinātu gaisa mitrumu. Katru dienu gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā paaugstināsies virs +25 grādiem, nepārsniedzot +32 grādus.

Trešdien, 18. jūlijā, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sāks pieņemt deputātu kandidātu sarakstus 13. Saeimas vēlēšanām. Pēdējā diena, kad politiskās partijas un apvienības varēs pieteikt savus kandidātus vēlēšanām, būs 7. augusts.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+