×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. janvāris, 2012
Drukāt

Karavīru izklaidēšanai Britānija pērn iztērējusi 400 000 mārciņu

Foto - AFPFoto - AFP

Britānijas valdība pagājušā gadā iztērējusi vairāk nekā 400 tūkstošus sterliņu mārciņu (338 800 latus), nogādājot slavenības uz Afganistānu tur dienējošo karavīru izklaidēšanai, paziņojis Britānijas aizsardzības ministrs Filips Hamonds.

Citu slavenību vidū Afganistānā dienošos britu karavīrus pagājušajā gadā apciemojis arī kādreizējais Anglijas valstsvienības kapteinis un pasaules futbola ikona Deivids Bekhems. Laikā, kad valstī tiek īstenoti skarbi taupības pasākumi, tā ir visai iespaidīga summa, bet ministrs aizstāvēja šos tēriņus, sakot, ka bruņoto spēku karavīru izklaidēšana jau daudzus gadus ir bijusi un joprojām ir svarīgs elements karavīru labklājības nodrošināšanai. “Tas palīdz saglabāt morāli un līdz ar to arī karavīru kaujas efektivitāti,” uzsvēra Hamonds. Ministrs neatklāja, vai slavenībām maksāts par vizītēm Afganistānā, vienīgi norādīja, ka slavenības nogādātas uz turieni un izmitinātas tādos pašos apstākļos kā karavīri, neradot lielus papildus izdevumus valstij.

Tradīcija iepriecināt karavīrus ar sabiedrībā slavenu cilvēku vizītēm tika aizsākta Otrā pasaules kara laikā ASV, kur to aktīvi atbalstīja Holivuda, vēloties izrādīt savu patriotismu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+